Вслід за рф! Білорусь на шматки: це таки сталось – в ЄС добили, диктаторам кінець!

Низка країн ЄС вимагає запровадити проти Білорусі жорсткі санкції. Польща, країни Балтії та Ірландія заявили, що проти Білорусі потрібно запровадити такі самі санкції, як і проти Росії. Відповідні пропозиції країни вже надіслали Єврокомісії.

Йдеться про синхронізацію санкцій, введених проти Росії та Білорусі. Ця тема вже деякий час обговорюється у Брюсселі. За словами дипломатів ЄС, є дві дві мети: по-перше, якнайсильніше вдарити по білоруській економіці і змусити режим у Мінську припинити допомогу Москві у війні проти України, по-друге, домогтися, щоб росіяни не намагалися обійти санкції.

“Питання в тому, чи буде одноголосно згода всіх країн після нещодавніх повідомлень про те, що Росія атакувала громадянські цілі в Україні з використанням білоруських баз. Що стосується пропозицій подальших санкцій проти Москви, то вони включають заборону на імпорт діамантів з Росії, заборону на використання антивірусного програмного забезпечення Kaspersky у ЄС та заборона на продаж нерухомості росіянам. Це санкції, вилучені з восьмого пакету санкцій під час переговорів”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, п’ять країн підтвердили свою пропозицію щодо відключення всіх російських банків від глобальної системи фінансових розрахунків SWIFT. Офіційно пропозиції не коментують.

До наступного – дев’ятого – пакету санкцій ЄС проти Росії може увійти до обмеження ціни на нафту та відключення низки її, а також білоруських, банків від системи SWIFT. Крім того, можливими є і обмеження щодо газу. Втім, з останнім можуть виникнути проблеми, оскільки в Угорщині прямо заявили, що не підтримають.

Про те, що саме можуть являти собою нові санкції в ефірі телемарафону, розповів заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква. “Буде те, що не увійшло до попередніх пакетів. Наприклад, від SWIFT досі не відключено деяких російських і білоруських банків, особливо “Газпромбанк”. Або, наприклад, обмеження ціни на нафту. Також до попередніх пакетів ще не увійшли обмеження на російський газ”, – сказав він.

Жовква наголосив, що до попередніх пакетів санкцій не увійшли й інші сильні обмеження. Зокрема: заборона російським суднам заходити до європейських портів; позбавлення росіян можливості в’їзду до європейських країн.

“Є впевненість, що наступний пакет має бути сильнішим”, – резюмував він. Додавши, що також триває робота над санкціями проти Білорусі.Зі свого боку, глава угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що Угорщина не підтримає запровадження Євросоюзом стелі цін на російський газ. Він обґрунтував це тим, що “такий крок створить загрозу енергобезпеці країни”.

“Ми зберігаємо нашу позицію, яка полягає в тому, що введення штучного обмеження ціни на російський газ є шкідливим, небезпечним і ставить під загрозу енергопостачання Угорщини. Тому ми не підтримуємо його в жодному разі”, – підкреслив Сійярто.

США вивчають можливість запровадження повної заборони на російський алюміній, що довгий час оберігається від обмежень. Причина – розв’язана РФ війна проти України. Цей потенційний удар може завдати значної шкоди Росії – адже вона посідає друге місце у світі з виробництва алюмінію.

У США розглядають три варіанти здійснення такого кроку. Зокрема:

  • повну заборону на імпорт;
  • підвищення мит;
  • запровадження санкцій проти компанії “Русал”.

“Адміністрація Байдена розглядає можливість повної заборони на російський алюміній, який довгий час був захищений від санкцій через його важливість у всьому: від автомобілів та хмарочосів до айфонів. Це може стати відповіддю на ракетні удари Росії по Києву та інших українських містах”, – йдеться у повідомленні.