Вступ України в НАТО – заява посла ЄС: Росія має зробити фатальну помилку

Сьогодні є кілька факторів, від яких залежить можливе членство України в ЄС і НАТО.

Подібну думку в інтерв’ю європейським журналістам озвучив посол Європейського союзу в Росії Маркус Едерер.

За його словами, на сьогоднішній день існує кілька моментів, які всіляко перешкоджають інтеграції України в Євросоюз та Північно-Атлантичний Альянс.

В першу чергу, на думку Едерер, інтеграцію блокує насторожена позиція до такого сценарію з боку влади Німеччини та Франції. Крім цього, не варто забувати про точку зору Російської Федерації, яка не зацікавлена ​​в даному процесі.

“Для того, щоб членство України в НАТО і ЄС стало реальністю, Росія повинна зробити фатальну помилку. Або ж і зовсім розвалитися. Тільки тоді Україна зможе стати потужним гравцем на сході Європи”, – запевняє посол ЄС.

Едерер також засумнівався, що подібний сценарій може бути реалізований найближчим часом.

“Найближчим часом складно уявити собі такий розвиток подій. Тому діючий президент Російської Федерації Володимир Путін може спати спокійно”, – резюмував дипломат в спілкуванні з журналістами.

Водночас додамо, що нещодавно посол Польщі в Україні Ян Пєкло розповів про перспективи інтеграції в ЄС і НАТО.

"Можу сказати, коли Польща вступила в Євросоюз і НАТО, геополітична ситуація в світі і в ЄС була інша. Було багато оптимізму. Був оптимізм щодо розширення. Думка була така, що Європейський Союз – це найкраща концепція, яка може бути. У латвійців, як і у нас, і у інших країн Центральної Європи, було бажання вступити в ЄС.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На жаль, у випадку України на сьогоднішній день – ситуація дуже складна. Європейський Союз в кризі. Є Brexit, і такого ентузіазму немає. Оскільки балканські країни отримали перспективу членства в Європейському Союзі, і частина з них в НАТО, польська позиція така, що Україна має мати перспективу членства і в ЄС, і в НАТО. На жаль, не всі так думають. Ми хочемо надати вам підтримку в сфері інтеграції України в Європейський Союз, тому що ми сусіди.

За його словами, вони говорять про пропозицію Будапешта. Але Сполучені Штати Америки, Польща, інші країни зацікавлені в тому, щоб була співпраця НАТО-Україна. Я сподіваюся, що проблеми між Будапештом і Києвом будуть вирішені.