Україна розпочала будівництво власної оборонної «лінії Суровікіна», яка призначена для зупинення можливого російського вторгнення. Про це повідомляє видання The Telegraph.

За даними видання, «лінія Суровікіна» включає трирівневу систему траншей, танкові пастки, опорні пункти та масоване замінування, розташоване близько до Авдіївки, Лимана і Куп’янська. Найпотужніше укріплення розташоване навколо Чернігова, маючи на меті захист столиці від можливого наступу. Ця система оборони відзначається тим, що не лише утримує зайняті позиції, але й надає можливість українським захисникам продовжувати просуватися вперед. Таким чином, лінія фронту обіцяє бути міцною та ефективною.

«Метою України на 2024 рік, зважаючи на все, є поповнення своїх постраждалих у боях сил і відновлення наступальної бойової могутності напередодні наступного року», — йдеться у статті.

Водночас, пишуть журналісти, ці укріплення нагадають «лінію Суровікіна» – трирівневу систему траншей, танкових пасток, опорних пунктів та мінування великих ділянок.

Американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень зазначає, що «російські укріплення в Україні є наймасштабнішими оборонними спорудами в Європі від часів Другої світової війни».

Росіяни почали будувати їх у жовтні 2022 року після успішного контрнаступу ЗСУ в Харківській та Херсонській областях.

Екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий в інтерв’ю українському радіо запевнив, що Україна цілком здатна створити власний аналог лінії Суровікіна, хоча зараз укріплень «дуже не вистачає».

«Ми можемо накопати самі, тут ми від Конгресу США не залежимо. Накопати собі лінію Суровікіна ми цілком здатні. Питання, чому це не було свого часу зроблено, то вже інша річ. Але це та можливість, яка залишається», — сказав Дикий.

Колючий дріт, протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: це оборонні споруди, які будують нині вздовж державного кордону на Чернігівщині. Зі слів командувача Об’єднаних Сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, за останні місяці на півночі фортифікаційне обладнання кордону збільшене на 63 відсотки.

Зводити одну з таких оборонних ліній на чернігівському напрямку нині допомагає військовий 119 бригади тероборони Юрій Єфименко. Він учасник боїв за Чернігів у лютому-березні 2022 року.

З його слів, якби такі укріплення були 24 лютого 2022 року, росіяни б до Чернігова не дійшли.

«Вони б на кордоні затримались. Колючий дріт проти ДРГ, проти піхотних частин, а «зуби» — проти бронетанкових військ. Я думаю, що ефективність дуже велика. Це збереже життя українських воїнів», — розповів військовий.

Окрім лінії з пірамід, ротний опорний пункт — це ще й протитанкові рови, окопи та бетонні ДОТи.

«Бетонне укріплення може витримати потрапляння мінометних снарядів та осколкові потрапляння. Може зберегти життя бійців, які будуть нести оборону на цих рубежах. Є сітки з достатньо міцного сталевого пруту, є у нас деревина, яка перекриває окоп, щоб він не завалювався. Згори є бруствер, який унеможливлює потрапляння осколків в сам окоп», — розповів військовослужбовець 119 бригади ТрО Володимир Березинський.

За словами Березинського, ці укріплення розраховані на цілу роту бійців різних підрозділів, і в комплексі можуть гарантувати стабільний бій й затримати ворога на певний період часу.

На Чернігівщині, за даними Прозорро, відомо про будівництво як мінімум дев’яти таких оборонних споруд. На них виділили майже 344 мільйони гривень.