Виконуюча обов’язки канцлера Німеччини Ангела Меркель поговорила телефоном з невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, після декількох розмов з Путіним. Обговорювалася головним чином проблема міграційної кризи на кордоні Білорусі та країн Європейського Союзу.

Про це повідомляє білоруське інформаційне агентство БЕЛТА.

Так, за даними агентства, в ході 50-хвилинної розмови Лукашенко і Меркель детально обговорили ситуацію з мігрантами на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою і Латвією. Сторони домовилися про пошук шляхів вирішення проблеми міграційної кризи, щоб не загострювати ситуацію. Також обговорили аспект надання гуманітарної допомоги біженцям.

Крім того, зазначає агентство, Меркель і Лукашенко домовилися підтримувати контакти в майбутньому, щоб сприяти вирішенню проблеми з мігрантами.

До слова, на фоні цього всього, Федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу “Північний потік-2”. Ніби це є однією з умов стосовно вирішення питання з мігрантами. Про це йдеться у заяві на сайті відомства. 

“Після ретельного вивчення документації агентство дійшло висновку, що сертифікувати оператора газопроводу “Північний потік-2″ можна буде лише в тому випадку, якщо цей оператор буде організований у юридичній формі відповідно до німецького законодавства”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що компанія Nord Stream 2 AG, що базується у Швейцарії, вирішила не змінювати свою існуючу організаційно-правову форму, а замість цього заснувати дочірню компанію відповідно до німецького законодавства виключно для управління німецькою частиною газопроводу.

“Ця дочірня компанія має стати власником та оператором німецької частини газопроводу. Тоді дочірнє підприємство має виконати вимоги незалежного оператора передачі, як це викладено в законі Німеччини про енергетичну промисловість”, – пояснили в агентстві.

Процедура сертифікації буде призупинена, доки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірньому підприємству, а агентство не зможе перевірити, чи є документація, повторно подана дочірнім підприємством, як новим заявником, повною.

“Коли ці вимоги будуть виконані, агентство зможе відновити свою експертизу в решту чотиримісячного періоду, встановленого законом, підготувати проєкт рішення та надати його Європейській комісії для висновку, як передбачено в законодавстві ЄС про внутрішній ринок”, – йдеться у заяві.

Зазначимо також, що на днях глави МЗС Німеччини та Франції у спільній заяві після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Брюсселі підтвердили, що Росію чекають серйозні наслідки у разі нової спроби підриву територіальної цілісності України.

Про це повідомляє “Європейська правда”, яка ознайомилась з текстом заяви, оприлюдненим у понеділок.

“На тлі поновлення занепокоєння з приводу переміщення російських військ і техніки поблизу України ми закликаємо Росію зайняти стриману позицію і надати прозору інформацію про свої військові дії. Будь-яка нова спроба підірвати територіальну цілісність України матиме серйозні наслідки”, – заявили Гайко Маас та Жан-Ів Ле Дріан.

Вони також закликали Україну зберігати стриманість, нагадавши, що навесні 2021 року Україна вже зробила значний внесок у деескалацію ситуації, незважаючи на агресивну риторику Росії та відмову надати прозору інформацію відповідно до своїх міжнародних зобов’язань.

“Ми також розділили занепокоєння щодо погіршення гуманітарної ситуації та ситуації з безпекою на Донбасі. Ми закликали Україну продовжувати повне виконання Мінських домовленостей та зберігати свою повну участь в обговореннях, які проводяться у Нормандському форматі”, – йдеться у заяві.