Окупаційна влада Криму дедалі частіше озвучує офіційному Києву свої безпідставні претензії — цього разу ставленик Кремля та так званий очільник окупованого півострову Сергій Аксьонов навіть почав погрожувати команді глави держави Володимира Зеленського.
Скандальний політик наголосив, що вважає за необхідне порушити кримінальні справи щодо людей, які наказали перекрити Північно-Кримський канал. За словами останнього, перекривши Північно-Кримський канал, по якому більше двох мільйонів жителів півострова отримували понад 80% прісної води, Київ скоїв злочин.
“Це можна розцінювати як екоцид, як державний тероризм і спробу створити в регіоні масштабну гуманітарну катастрофу. І вже точно як грубе порушення основоположних прав людини. Вважаю, що в Росії проти організаторів водної блокади повинні бути порушені кримінальні справи. А там і до міжнародного трибуналу справа дійде”, — почав погрожувати українській владі Сергій Аксьонов.
На переконання пішака Володимира Путіна, у такий спосіб офіційний Київ карає кримчан “за вільний вибір”. З ідентичними звинуваченнями також раніше виступила скандальна російська дипломатка та офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова під час брифінгу 11 вересня.
За її словами, “водна блокада Криму” може розцінюватися як “порушення Україною своїх правозахисних зобов’язань, закріплених у міжнародних документах”.
Варто звернути увагу на те, що з 7 вересня в окупованому Сімферополі, Бахчисарайському і Сімферопольському районах через посуху і обміління водосховищ стартував третій, найжорсткіший, етап обмежень подачі води. Що цікаво, російська влада сама визнає, що в Криму наразі задіяла “найгірший сценарій”.
Згідно з останніми даними, за порятунок Сімферополя взялися навіть військові. Підрозділ російських трубопровідних військ перекрив земляною греблею річку Біюк-Карасу нижче Білогірського водосховища, щоб зі ставка, що утворився, качати воду на потреби Сімферополя.
Нагадаємо, раніше Наталія Поклонська звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини та вимагає “організувати дипломатичні переговори по відновленню постачання води з України в Крим”.
Після цього вона заявила, що була “приємно здивована конструктивною реакцією Управління Верховного комісара ООН з прав людини” на своє звернення “щодо порушення українською стороною прав людини в Криму в зв’язку з незаконним позбавленням людей прісної питної води”.
Поклонська стверджувала, що ООН мало не визнала її статус, як “представника Криму в парламенті Росії”. Речниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл спростувала ці слова Поклонської.
Вона нагадала, що позиція УВКПЛ по статусу Криму залишається незмінною, а за проблеми з водою в Криму повну відповідальність несе Росія