Президент України Петро Порошенко заявив, що не знав про причетність свого найближчого соратника та заступника голови парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Кононенка до корупційних схем в енергетиці. 

Також він запевнив, що не знав про схеми, пов’язані з масштабними розкраданнями в оборонній сфері до якої причетний син бізнес-партнера Порошенка, екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор. Таку заяву він зробив в інтерв’ю радіо НВ у середу, 10 квітня. Мережа вже охрестила таку заяву сповіддю. Користувачів цікавить питання, чому Президент не виступив із такою заявою відразу після скандальною інформацією, та не взяв ситуацію під свій контроль?

Раніше журналісти-розслідувачі програми «Схеми: корупція в деталях» оприлюднили записи телефонних розмов за участю Кононенка, на яких обговорюється схема з виведення сотень мільйонів гривень з державних обленерго – на прохання журналістів вони були верифіковані американськими спеціалістами, які співпрацюють з урядом США.

Також журналісти-розслідувачі з Bihus.info оприлюднили розслідування, які стосуються розкрадань в оборонному секторі. За інформацією журналістів-розслідувачів, група, до якої входив вищезгаданий Ігор Гладковський, постачала контрабандним шляхом до України з Росії запчастини до військової техніки й продавала їх українським оборонним підприємствам за завищеною вартістю. У відповідь на запитання журналіста про ці розслідування Петро Порошенко лише запевнив, що сам він не знав про жодні афери і не був до них причетний.

«Я наголошую, що до ніяких корупційних схем президент Петро Порошенко не був причетний. Я це стверджую і наголошую. Мені не було відомо ні про які корупційні схеми і я з абсолютно чистою совістю сьогодні вам це кажу і чесно дивлюсь в очі, в тому числі, і правоохоронним органам», –заявив він.Натомість відповідальність за тривале розслідування цих справ Порошенко переклав на правоохоронців. Зокрема, він висловив здивування тим, що розслідування, які ведуться щодо діяльності концерну «Укроборонпром» з 2016 року, публікуються напередодні виборів.

«Що ви чекали три роки? Що вам ще було потрібно і чому справа не в суді? Це запитання до НАБУ, до САП, до всіх правоохоронних органів. Якщо ми говоримо про справу, яка зараз презентується по енергетичному сектору – це справа 2015 року. Чотири роки що ви шукали? Чому навмисно і свідомо відбувається витік з правоохоронних органів? І цей витік відбувається прямо за тиждень до виборів», – наголосив Порошенко.

«Безумовно, коли б цей витік не відбувся, чи за два тижні, чи за два роки, я вимагаю, щоб в нас було абсолютно неупереджене прозоре розслідування. І результати розслідування мають бути повідомлені суспільству», – додав він.

Порошенко наполягає, що звинувачення мають лунати не тільки і не стільки з екранів телебачення, а якщо є будь-які підстави, які доведені правоохоронними органами – справа має негайно потрапити до суду.

«На суді має бути якомога більше журналістів, активістів для того, щоб представлені докази були проаналізовані, суд прийме рішення і незалежно від того, яку посаду займає, як би близько до якого керівника в державі він знаходився – ця людина має обов’язково опинитися у в’язниці», – заявив він.