са

У четвер, 5 листопада, Апеляційний суд Львівської області залишив під вартою терміном на 60 діб затриманого дезертира з батальйону «Айдар» Олександра Гживінського, який кинув гранату у будинок міського голови Львова Андрія Садового.

Так колегія суддів кримінальної палати Апеляційного суду погодилася з аргументами військової прокуратури Західного регіону України у кримінальному провадженні і залишила в силі рішення суду м. Львова щодо міри запобіжного заходу підозрюваному у вчиненні терористичного акту, йдеться в повідомленні управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, передає Корупція Інфо

Нагадаємо, Олександр Гживінський 29 жовтня ввечері кинув гранату у будинок міського голови Львова. У помешканні в той момент перебував сам Садовий та його сім’я – жінка, п’ятеро дітей та мама дружини.

Раніше Олександр Гживінський був бійцем батальйону «Айдар», але зі серпня 2015 року перебуває в розшукучерез дезертирство. За словами батька Олександра, після повернення з фронту син вів себе неадекватно.

31 жовтня Галицький районний суд міста Львова визначив Олександру запобіжний захід – 60 діб під вартою без права застави. Відтак захист підозрюваного подав апеляцію, вважаючи, що Олександру можна інкримінувати хіба що грубе порушення громадського порядку, а не вчинення теракту.

Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 258 КК України (терористичний акт), карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.