Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков обурений тим, що суд відпустив на поруки народних депутатів чоловіка, який поранив поліцейського під час охорони Солом’янського районного суду Києва, через що має намір внести проект постанови про припинення функцій охорони судів із боку Нацполіції та Нацгвардії, а також просить прем'єр-міністра Володимира Гройсмана скликати позачергове засідання уряду

"Зранку звернувся до прем'єр-міністра з проханням скликання позачергового засідання Кабміну. (…) В нинішніх умовах фактичного саботажу суддів і судової адміністрації вноситиму проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції та Нацгвардії. Нехай тепер охороняють себе самі, якщо в перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібним проступком!", – написав глава МВС на сторінці у Facebook у понеділок. 

Аваков нагадав, що суддя Шевченківського райсуду Києва "відпустив з-під арешту людину, що завдала вогнепального поранення поліцейському в той час, коли він охороняв суд від вторгнення туди радикалів" (йдеться про інцидент біля будівлі Солом’янського райсуду Києва 15 лютого, коли суд обирав запобіжний захід міському голові Одеси Геннадієві Труханову – ІФ). 

"Суд, по суті, схвалив стрільбу в поліцейського, визнавши це не тяжким злочином. Це огидне рішення зобов'язує мене як міністра, у віданні якого перебуває Національна поліція та Нацгвардія, вжити адекватних заходів реагування", – наголосив він. 

Зокрема, глава МВС вимагає від Вищої ради правосуддя негайної реакції на такі рішення судді, від прокуратури та Апеляційного суду – негайно ухвалити "справедливе рішення" за фактом завдання вогнепального поранення поліцейському. 

Він також зазначив, що, відповідно до ст. 160 закону України про судоустрій і статус суддів, відповідну охорону судів має здійснювати створена спеціальна служба судової охорони.

 

Джерело: https://24tv.ua