Один з літаків сім’ї президента Білорусі Олександра Лукашенка вилетів у напрямку Туреччини. Це відбулося під кінець дня голосування на виборах президента Білорусі 9 серпня, про це першими написав 24 канал.

Маршрут польоту літака Олександра Лукашенка помітний на сайті PlaneFinder

Лайнер Bombardier Challenger 850 з бортовим номером EW-301PJ вилетів з Мінська 9 серпня. Пунктом його призначення є місто Бодрум на південному заході Туреччини.

Цікаво, що ще перед виборами білоруські телеграм-канали повідомляли про підготовку лайнера до польоту. Його, наприклад, перевіряли сапери. Так роблять під час підготовки президентського борту до польоту глави держави.

Втім наразі невідомо, хто саме вирушив на цьому борту. Зокрема немає інформації про те, чи перебуває на цьому борту Олександр Лукашенко.

Якщо ж президент Білорусі перебуває на цьому літаку, це може означати, що білоруська влада цілком серйозно готується до можливих масових протестів через результати виборів.

Ось що потрібно знати про вибори в Білорусі:

Основний день голосування на виборах президента Білорусі був 9 серпня. Ключовим питанням було те, чи виграє опозиційна кандидатка Світлана Тихановська в Олександра Лукашенка.
Втім державні екзит-поли показали, що чинний президент Білорусі отримав майже 80% голосів виборців. Втім білоруси не погоджуються з результатами екзит-полів. Вони почали виходити на протести.
До виборів незалежні опитування показували, що Лукашенко мав би набрати менше як 5% голосів, а отже програв би вибори. Ці опитування навряд є об’єктивними, але надзвичайно низькі рейтинги президента – дуже показові.

В свою чергу, телеграм канал Легітимний пише:

Наше джерело повідомляє, що в Мінські лікарні почали надходити перші поранені в вуличних зіткненнях, постраждалі різної тяжкості, тобто з переломами ребер, рук, пробитими головами. Вже близько сотні постраждалих.
Постраждалі є також серед силовиків.
Наше джерело повідомляє, що сьогодні генеральна репетиція протесту, а ось завтра після приблизних даних за підрахунком голосів буде більш спекотна «вечірка» в Мінську – резюмував телеграм канал Легітимний.

Білоруські телеграм канали, також наразі не мовчать. Кажуть що по всій Білорусії – ліг інтернет.

Ось про що пише телеграм канал Політика Страны:

Повідомляють з Мінська ситуацію станом на зараз.

1. Людей стає все більше. На вулиці вийшли десятки тисяч людей. Деякі спостерігачі кажуть, що вже більше 100 тисяч. Багато включають або співають пісню “Перемен”. Кричать «Іди» і «Ганьба».

2. “Ми не згодні з результатами виборів. За нашими екзит-полам Тихоновська набирає 80%. Ми хочемо чесних виборів”, – кажуть учасники протесту.

3. На доказ цього телеграм-канали регулярно публікують копії протоколів з виборчих дільниць, де з величезним відривом перемагає Тихановська

4. Між силовиками і протестувальниками постійно відбуваються зіткнення. Всі йдуть до Стели, але поліція не пропускає людей, б’є і затримує. Поліція взагалі затримує всіх кого вдається схопити і хто йде малими групами. Затримання проводять жорстко. Людей б’ють. Використовують світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ.

5. Інтернет не працює, громадський транспорт теж. Автомобільний рух у центрі столиці також перекрито. Ресторани, кафе, супермаркети закриті.