У вирішальних битвах Росія кинула хвилі часто погано навчених військ, зазнавши масових втрат, намагаючись прорвати українські позиції та вичерпати запаси. Тактика «м’ясорубки» стала основою перемог Росії під Авдіївкою та Бахмутом. Україна також зазнає втрат, але ця ситуація значно покращиться як тільки допомога від Америки надійде. І тоді російські війська знову будуть відступати.

На фронті картина стає все похмурішою з кожним новим днем, і кількість жертв зростає з обох боків конфлікту.

На східному фронті України ситуація неспокійна. Протягом кількох останніх днів українські війська були змушені відступити з трьох сіл у Донецькій області. Цей тактичний рух виявив глибоку вразливість Києва.

Як повідомляє видання The Washington Post, Україна опинилася у вразливому стані перед російським наступом без достатнього захисту та свіжих сил.

«Намагаючись перехопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту, противник зосередив основні зусилля на кількох напрямках, створивши значну перевагу в силах і засобах», — заявив у неділю головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський.

На різних ділянках фронту військові керівники в Україні вагаються між втратами людей та території. Необхідна військова допомога від Сполучених Штатів Америки ще не надійшла і не змінила хід битви. Президент України Володимир Зеленський закликав західних союзників продемонструвати більше політичної підтримки, прискорюючи процес приєднання України до Європейського Союзу та НАТО.

«Альянс не повинен боятися своєї сили або ухилятися від своїх принципів — кожна країна, що ділить спільні цінності та готова захищати їх, заслуговує на запрошення приєднатися», — сказав Зеленський.

Ця дискусія очевидно розгортається у західних столицях, і найближчими місяцями вона лише посилиться. На фронті ситуація стає все більш похмурою, а кількість жертв зростає з обох боків конфлікту. У вирішальних битвах Росія кидає хвилі слабо підготовлених військ, зазнавши великих втрат, намагаючись прорвати українські позиції та вичерпати їх запаси. Тактика «м’ясорубки» стала основою перемоги Росії під Авдіївкою та Бахмутом.

Щодо реальних втрат у цьому конфлікті, не існує точних даних. За останніми оцінками, кількість загиблих серед російських військових перевищила позначку в 50 000, хоча це, мабуть, дуже занижена цифра. Ситуація з поповненням українських сил також стає все більш проблематичною, і якщо це питання не буде вирішено, то жоден пакет допомоги не змінить цю ситуацію.

Журналісти Міссі Райан і Шівон О’Грейді з посиланням на власні джерела кажуть, що Зеленський, можливо, приховує реальну кількість загиблих в Україні, щоб підтримувати моральний стан суспільства.

«Український законодавець, який говорив на умовах анонімності, щоб бути відвертим, сказав, що вони вважають, що заява Зеленського в лютому про те, що з 2022 року було вбито 31 000 солдатів, значно применшує реальні втрати у війні», – повідомили журналісти, вказуючи на труднощі з мобілізацією нових військ, які варіюються від занепокоєння з приводу демобілізації до розчарування через низьку оплату праці та здатність Києва допомогти родинам загиблих.

«Ми бачимо стільки смертей і стільки поранених. Якщо вони (росіяни) наступатимуть, (військові) хочуть знати, як довго вони там протримаються», — сказало джерело журналістам.

Проблеми з поповненням обложених українських сил такі ж важливі, як і потреба дати їм краще озброєння.

Американські політики мають консервативні очікування щодо подальшого розвитку війни у 2024 році, сподіваючись, що Україна зможе просто утримати лінію, підготуватися до ще одного контрнаступу та зміцнити свою оборону надалі.