Президент України Володимир Зеленський зважився на поступки пенсіонерам з окупованих територій щодо отримання української пенсії та інших соціальних виплат.

Під час саміту Україна-ЄС в Києві він заявив, що переселенцям збільшать термін перебування на окупованих територіях з нинішніх 60 днів до року.

"Я в цілому вам хочу сказати, які кроки ми запропонували, щоб Мінськ продовжився, і ми вирішили питання припинення вогню. Хочеться, щоб найближчим часом ми зупинили цю війну. Ви знаєте, щоб отримати пенсію, людина повинна раз на 60 днів (перетинати КПВВ для отримання пенсії. – Ред.)… Ми запропонували наступний крок: будь ласка давайте дозволимо людям бути людьми. Ми запропонували термін в 1 рік. Хоча я дуже хочу сподіватися, що через рік у нас не буде війни", – заявив Зеленський.


Відзначимо, українцям для того, щоб отримати пенсію, в цьому році необхідно мати як мінімум 26 років стажу. Ця ж норма стосується і жителів непідконтрольних територій. Формула розрахунку пенсій складається всього з трьох змінних. Незважаючи на це, точний розмір майбутньої виплати можуть розрахувати тільки в Пенсійному фонді. Щоб вирахувати коефіцієнт заробітку, фахівці порівнюють дані про зарплату майбутнього пенсіонера і середнього розміру заробітної плати за кожен місяць.

Однак приблизний розмір виплати можна дізнатися вже зараз. Так, у формулі середню зарплату за три минулі роки множать на співвідношення власної зарплати до середньої, на кількість відпрацьованих років і на 1%.

Судячи за даними ПФУ, на даний момент перший показник становить близько 6 тис. грн. Це означає, що при середній заробітній платі і 35 років стажу в цьому році пенсіонер може претендувати на виплату в розмірі 2,1 тис. грн. А при зарплаті близько 17 тис. грн, розмір пенсії складе приблизно 4,2 тис. грн.

В Україні з 1 липня пенсіонери, які мають 30 (для жінок) і 35 (для чоловіків) років стажу отримуватимуть виплати у розмірі від 2 тис. грн.

Наприклад, якщо пропрацювати 30 років з мінімальною зарплатою, на даний момент українці молодше 65 років має право на виплату в розмірі 1497 грн. Якщо ж є повний стаж і 65 років, згідно із законом пенсія повинна становити не менше 40% мінімальної зарплати – 1671 грн.