Цей святий зцілював хворих та допомагав жінкам, передає

Корупція.Інфо.

Церква вшановує Іпатія Чудотворця 13 квітня

Святий Іпатій, пам'ять якого відзначається в цей день, був єпископом міста Гангри у Малій Азії. У 325 році він брав участь у Нікейському соборі, на якому були встановлені основні догмати християнства.

Популярне: "Оголошення війни Росії…": Турчинов приголомшив своєю заявою


 

Коли Іпатій повертався додому, на нього напали послідовники розкольників. Вони забили єпископа кілками та камінням і скинули в болото. Існує переказ, що серед нападників була жінка. Вона завдала мученику смертельний удар каменем, але одразу після цього втратила розум і цим же каменем стала бити себе. Згодом вона отримала зцілення на могилі святого, тіло якого жителі міста витягли з болота і поховали з усіма почестями. У його гробниці були виявлені багато див.

На Русі Іпатія шанували як святого, який вирішує таке питання як бездітність. Йому молилися про поповнення сімейства і про позбавлення від безпліддя; він також міг зупинити кровотечу у породіллі і примножити материнське молоко.

У Іпатія також просили про вигнання бісів і захисту від домовиків, які в цей день бешкетують.

Зазначимо, що українці 13 квітня відзначають день пам'яті преподобного Іпатія Печерського.

Свої чернечі подвиги преподобний Іпатій ніс у 14-му столітті в Київському Печерському монастирі. Як свідчить древнє лаврське рукописне сказання, видане архієпископом Модестом (Стрельбицьким), святий Іпатій доглядав за хворими в обителі. День і ніч перебував у пості і молитві.

Ще за життя праведник своїми молитвами зцілював хворих. Молитовно звертаються до преподобного Іпатія-цілителя і після його кончини. Мощі святого понині покояться у Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври.