Генеральний прокурор Ірина Венедіктова 6 березня повідомила про підозру народному депутату Іллі Киві у державній зраді та публічних закликах до зміни меж території України.

За її інформацією, Іллю Киву оголосять в міжнародний розшук для екстрадиції та суду.

«Кива Ілля Володимирович, повідомляю вас про підозру. В найближчий час ми оголосимо вас в міжнародний розшук. Потім буде арешт, екстрадиція і справедливий суд. Така ваша доля, іншої не буде», – наголосила Венедіктова.

Ірина Венедиктова наголосила, що є докази про дії народного депутата, що можуть містити ознаки сепаратизму та державної зради. За її словами, він своїми діями і висловлюваннями заподіяв колосальну шкоду державі та “запросив” на нашу територію російських окупантів.

“Я перелічила факти. Я в своєму праві так вважати на посаді українського прокурора. Як Генеральний прокурор я реалізовую своє право перевести вас у статус підозрюваної особи”, — звернулася вона до нардепа.

Зазначається, що Кива підозрюється в кримінальному правопорушенні, передбаченому частиною 3 статті 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та статті 111 ККУ (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України).

Санкції статті з огляду на норму про поглинання більшим строком меншого, передбачають позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без.

Нагадаємо, 3 березня Іллю Киву офіційно виключили з фракції «Опозиційна платформа – За життя».

28 лютого журналісти «Схеми.News» (Радіо Свобода) помітили його на провладному російському «Першому каналі», де він заявив, що «для багатьох початок військової операції так якоюсь мірою сприймається як зміна курсу країни зближення і повернення наших дружніх, братських відносин».

24 лютого – у день військового нападу Росії на Україну – народний депутат фракції ОПЗЖ Ілля Кива заявив в ефірі російського телебачення, що Україна «поневолена і поставлена на коліна Заходом, просякнута нацизмом, і в неї нема майбутнього», та повідомив, що українському народу «потрібне звільнення».

Ще до початку військового вторгнення Росії в Україну Ілля Кива виїхав до Іспанії.