Служба безпеки ПриватБанку допомогла затримати шахраїв, які, використовуючи незаконні пристрої, намагалися отримати конфіденційну інформацію з карток клієнтів банку

Як повідомила Служба безпеки банку, після отриманого сигналу про виявлення скімінгового пристрою на банкоматі по вулиці Шевченка, 66 у місті Стрий було організовано перевірку інформації та вжито оперативних заходів, передає ІА Корупція Інфо.

У підсумку спільної операції Служби безпеки банку та міліції на місці злочину в Стрию затримали двох шахраїв – раніше засуджених мешканців Києва. За фактом шахрайства відкрили кримінальне провадження. Шахраям загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років.«Сьогодні в Україні поширений такий спосіб банкоматного шахрайства, як скімінг: коли зловмисники зчитують інформацію з магнітної смуги картки – ім'я клієнта, номер картки, CVV та CVC-код, а також ПІН-коди, встановивши на банкоматі додаткове нештатне фізичне устаткування у вигляді накладок на клавіатуру чи картрідер (щілину для картки), – зауважив Ігор Адамчук, керівник Департаменту безпеки Західного ГРУ ПриватБанку. – Такі пристрої візуально відрізняються від стандартного вигляду банкомату, тому в разі виявленні будь-яких підозрілих накладок на банкоматі необхідно припинити використання банкомату та повідомити про свої підозри банк за телефоном клієнтської підтримки 3700».

Як повідомили в банку, активно притягують до відповідальності й шахраїв, яким вдалося отримати кредит за підробленими паспортами на початку 2000-х років. Їхні фото розміщено на сторінці «Хочеш заробити – упізнай обличчя» в соціальних мережах «Одноклассники» та «ВКонтакте».

За інформацію про реальні ім’я, прізвище та місце перебування розшукуваного шахрая банк гарантує виплату в сумі до 5 000 грн.