СБУ

Співробітники Служби безпеки України затримали особливо небезпечну групу коректувальників вогню бойовиків, які діяли за прямою вказівкою ватажків т. н. «МДБ» (міністерство держбезпеки) терористичної організації ДНР.

Читати: СБУ затримала терориста, який передав бійцям АТО мед з вибухівкою

Особливістю даної групи було те, що коригувальники вогню прикривалися волонтерською діяльністю, що дозволяло їм безперешкодно знаходиться в населених пунктах, які контролювалися силами АТО. Про це повідомляє прес-служба СБУ, передає Корупція.інфо

Читати: СБУ затримала коректувальника бойовиків «ЛНР», на прізвисько «Жук»

«Група з п'яти спільників бойовиків «працювала» особливо підступно, адже її кістяк складали місцеві мешканці, які офіційно займалися постачанням продуктів харчування і товарів першої необхідності в одну з торговельних мереж на контрольованій українськими військовими території. Під час перевезення вантажу частина групи фіксувала дані про дислокацію і пересування підрозділів українських військових. Водії мали спільників у ряді населених пунктів Донеччини.

Читати: В Одесі активісти затримали палія волонтерського автомобіля і передали його СБУ (ФОТО)

Зібрану інформацію коригувальники одразу передавали терористам з «МДБ ДНР».

Встановлено, що бойовики після отримання цих даних різко активізували обстріл позицій українських військових і мирних населених пунктів. Особливо цинічно, що від дій коректувальників страждали українські громадяни, яким вони за «основною професією» доставляли товари першої необхідності», – повідомляють в СБУ.

Стосовно затриманих зловмисників відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) і ч. 1 ст. 256 (сприяння учасникам злочинної організації) Кримінального кодексу України. Співробітники СБУ проводять слідчі дії з «псевдоволонтерами».