Нацбанк не планує давати урядові прогнози стосовно курсу гривні до долара для складання держбюджету на 2015 рік, оскільки курс не є параметром грошово-кредитної політики.
Про це розповів журналістам перший заступник глави НБУ Олександр Писарук під час круглого столу у Національному банку.

"Перше — курс національної валюти не є основним параметром під час визначення грошово-кредитної політики. Крапка. Не є. Кому б це не подобалося, це факт. Друге — ми не даємо прогнозів курсу національної валюти на наступний рік. Основним параметром грошово-кредитної політики є рівень інфляції. Це ми зараз і робимо з Мінфіном, обговорюємо, і ця цифра буде озвучена",– сказав Писарук.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час прес-конференції в аеропорту "Бориспіль" заявив, що Кабінет міністрів закладає у проект державного бюджету України на 2015 рік курс гривні до долара на рівні поточного з допущенням девальвації до 17 гривень за долар.

Водночас, за його словами, уряд очікує від Національного банку, який згідно з Конституцією відповідає за стабільність національної грошової одиниці, прогнозів на наступний рік.

Раніше джерела в парламенті повідомляли, що Кабмін збирається закласти до Держбюджету-2015 курс гривні на рівні 22 за долар.