Вчора, 11 лютого, поблизу Краматорська підрозділи протиповітряної оборони повітряних сил Збройних сил України збили безпілотний літальний апарат «Орлан-10».

Про це повідомляє прес-центр АТО, передає ІА Корупція Інфо.

«Вчора, 11 лютого, о 12.00 бойовим розрахунком підрозділів протиповітряної оборони повітряних сил Збройних сил України, які виконують бойові завдання в зоні антитерористичної операції, було збито безпілотний літальний апарат типу «Орлан-10», – зазначають у відомстві.

За словами військових, цей ворожий безпілотник здійснював ворожу розвідку та корегування вогню артилерії та реактивних систем залпового вогню терористів із метою нанесення вогню по позиціях та об’єктах сил АТО, а також по мирних мешканцях Краматорська та околиць міста.

Уламки збитого апарата будуть передані відповідним органам для проведення остаточної ідентифікації.

Зауважимо, «Орлан-10» – багатоцільовий безпілотний літальний апарат виробництва ТОВ «Спеціальний технологічний центр» Санкт-Петербург, Росія. Він здатний передавати відео на відстань до 120 км.

За даними СБУ та Міністерства оборони України 28 травня 2014 року в ході АТО на сході України був збитий «Орлан-10». Такий же апарат був збитий 13 липня 2014 року у районі Зеленопілля Луганської області. Також БПЛА «Орлан-10» був збитий українськими військовими 23 липня 2014 року під Амвросіївкою Донецької області, ще один апарат був збитий на Донеччині 1 серпня.