полонені

Керівник центру з обміну полоненими "Офіцерський корпус" Володимир Рубан високого оцінив шанси на те, що всі українські бійці, що знаходяться в полоні, будуть звільнені до 3 березня поточного року.
Про це він розповів в коментарі "Обозревателю".

Згідно з Декларацією "На підтримку комплексу заходів з виконання мінських угод", підписаною 12 лютого в Мінську "нормандської четвіркою", відведення важкої техніки і озброєнь від лінії розмежування повиннно завершитися не пізніше 26 лютого; обмін військовополонених "всіх на всіх" – не пізніше, ніж через 5 днів після цієї події, тобто не пізніше 3 березня.

Говорячи про перспективи виконання цих пунктів Декларації, Рубан заявив: "Я щиро сподіваюся, що до зазначеного терміну не буде жодного військовополоненого – ні з одного, ні з іншого боку".

"Затамувавши подих, ми спостерігаємо і намагаємося запобігти моментам, які можуть зірвати ці домовленості, намагаємося вказати на них заздалегідь і нейтралізувати", – додав він.

ЧИтайте також:  Усіх полонених повинні відпустити до 5-6 березня, – Геращенко

"Ми намагаємося створити всі умови для чіткого виконання цього пункту", – підкреслив Рубан.

 

У той же час він відмовився називати кількість українських бійців і бойовиків, які сьогодні перебувають у полоні по обидві сторони "лінії фронту".

"Ми не коментуємо ні кількість, ні конкретні імена. Ми говоримо про обмін всіх на всіх. Ми говоримо про те, що всі полонені з обох сторін повинні бути вдома", – сказав Рубан.

Як пояснив офіцер, "будь-яке моє твердження може стати причиною для пояснення невдач". У цьому контексті він додав: "будь-які інсинуації можуть бути підмогою для зриву процесу обміну полоненими".

Джерело: Корупція.інфо