З 20 січня звичне життя багатьох львів'ян зміниться. Чоловіки віком від 25 до 60 років покинуть домівки своїх батьків, залишать своїх дружин та дітей, щоб виконати свій військовий обов'язок перед Україною, передає  ІА Корупція Інфо.

Про те, що в Україні буде чергова хвиля часткової мобілізації було відомо давно. Обороняти кордони, стратегічні об'єкти Сходу стає з кожним днем все важче. Щотижня, а то й частіше, ми з сумом та стоячи на колінах проводимо в останню дорогу своїх Героїв. Матері, які не бачили своїх синів більше пів року вимагають ротації, та й самим військовим потрібно поїхати додому, аби відпочити.

Тому, Президент Петро Порошенко на робочій зустрічі з керівниками обласних державних адміністрацій, 14 січня підписав Указ про проведення у 2015 році трьох черг часткової мобілізації. Перша стартує уже 20 січня.

Підписуючи Указ про мобілізацію Порошено зазначив: “Мобілізація має стосуватися усіх”.

Зрозуміло, що прийшов час зміцнити боєздатність країни та забезпечити ротацію військових. І зробити це мають ті, хто в АТО ще не був.Матері та дружини б'ють на сполох, бо про те, як проходитиме мобілізація відомо дуже мало. Військкомати теж не поспішають розкривати “всі карти”. Брифінги та прес-конференції анонсують провести того ж таки 20 січня, коли львів'яни уже триматимуть повістки на руках.

«До війська мають прийти свіжі сили, які замінять тих, хто мобілізувався раніше, адже перша хвиля почалася майже рік тому. Ми маємо сьогодні хлопців з фронту відпустити додому перепочити, відновити боєздатність. І це ще одне з головних завдань мобілізації», – сказав Петро Порошенко.

Аби не було такого, що воюють тільки мешканці Західної України і уникнути різноманітних спекуляцій Президент пообіцяв, що «почесні право і обов’язок боронити Державу мають бути рівною мірою розподілені між усіма областями, пропорційно до кількості військовозобов'язаних».

«При проведенні попередніх хвиль у нас, на жаль, були певні перекоси», – визнав Петро Порошенко. За його словами, є чотири області, чиї показники є значно нижчими, ніж в середньому по країні. Глава держави повідомив, що дав доручення Міністру оборони, Главі Адміністрації, секретарю РНБО контролювати, щоб пропорції чітко дотримувались.За попередньою інформацією, під час першого етапу мобілізації у 2015 році, яка розпочнеться 20 січня, до лав ЗСУ буде призвано близько 50 тис. осіб Скільки з цієї цифри буде мобілізовано саме наших львів'ян тримають в таємниці.

“Зараз я не можу назвати цифру. У вівторок буде брифінг, куди ми запросимо керівництво і якщо воно дозволить то назвемо дані”, – сказав  прес-секретар Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк.

Кого заберуть?

За словами Романа Поронюка, цьогоріч мобілізація має свої певні особливості. Мобілізовувати будуть чоловіків від 25 до 60 років. Зараз армії не вистачає танкістів, водіїв та артилеристів

Ще одна особливість у проведення мобілізації на Львівщині — залучення психологів, аби відібрати кращих та морально стійких громадян. За словами т.в.о військового комісара Львівського обласного військового комісаріату Олександра Тіщенко, командир повинен бути впевнений у своєму підлеглому.“Мобілізація триватиме впродовж 90 днів. Розпочинається вона у вівторок. Чоловіків не будуть відправлені у військові частини, військові підрозділи, а спочатку у навчальній центр, який розташований на полігоні, далі буде навчання, на яких будуть покращуватися знання військової справи. Це буде орієнтовно 20-30 днів. Після цього їх направляють до військової частини, щоб кожен знав, що має робити він і його бойовий товариш. Зараз є необхідність у певних спеціальностях, але насамперед, якщо у людини навіть не затребувана військова спеціальність, вона буде проходити через навчальні центри. І під час навчання всі громадяни здобудуть нову спеціальність, або покращать свою стару”, – зазначив у коментарі 032.ua Роман Поронюк.

Загалом починаючи з 20 січня мобілізувати планують приблизно 100 тис. військових.

Мобілізація 2015. Кого з львів'ян заберуть? (фото) - фото 1Мобілізація 2015. Кого з львів'ян заберуть? (фото) - фото 1

Нагадаємо, що будучи кандидатом у президенти, Порошенко обіцяв львів'янам та іншим виборцям: “АТО триватиме не дні, а години”.

Станом на 28 листопада 2014 в АТО загинуло понад 124 львів'янина та мешканців області. Востаннє кого ми поховали зі сльозами на очах та стоячи на колінах був Тарас Дорош.

 

джерело: 032.ua