f0170db46ea46fb3bcf1846b93e496ef030bd246

Переговори лідерів "нормандської четвірки" продовжаться 16 лютого.

Про це домовились під час телефонних переговорів Президенти України, Франції, РФ та канцлер ФРН, повідомляє прес-служба Порошенка, передає Корупція.інфо

“Співрозмовники домовилися продовжити переговори у „Нормандському форматі“ 16 лютого”, — повідомили в АП.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентами Франції Франсуа Олландом та Росії Володимиром Путіним.

Спільна позиція “Нормандського формату” — припинення вогню — має стосуватися всієї лнії зіткнення, включно з частинами в районі Дебальцевого.



Глава Української держави наголосив, що для відведення військової техніки і важкого озброєння потрібне повне і безумовне припинення вогню.

Петро Порошенко, Ангела Меркель, Франсуа Олланд і Володимир Путін відзначили необхідність створення умов для роботи спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Дебальцеве Донецької області для моніторингу і верифікації режиму припинення вогню.

Нагадаємо, за результатами мінського саміту 12 лютого ухвалено два документи: “Комплекс заходів з виконання мінських домовленостей” (в рамках Тристоронньоії контактної групи) та Декларація в підтримку цих заходів, схвалена президентами України, Франції, Росії та Канцлером Німеччини.

Зазначимо, у пункті 1 Документу щодо комплексу заходів з виконання мінських угод йдеться: “Негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України і його суворе виконання починаючи з 00 год. 00 хв. (київський час) 15 лютого 2015”.

Водночас у тексті значиться, що відведення важких озброєнь має розпочатися не пізніше другого дня після припинення вогню і завершитися протягом 14 днів.