Бойовики в ході штурму Донецького аеропорту застосували установку вибухового розмінування УР-77" Метеорит".

Про це повідомив співголова Громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов, інформує Корупція.інфо

«Отримав інформацію про застосування росіянами установки вибухового розмінування УР-77" Метеорит", під час штурму Донецького аеропорту», – йдеться у повідомленні.

За його словами, вперше ці установки для подібних цілей застосовувалися російською армією в ході першої чеченської кампанії. В Сирії ,під час наступу сирійської армії на позиції бойовиків в районі Джобар, було зафіксовано застосування УР-77 для знищення позицій бойовиків, що закріпилися в щільній малоповерховій міській забудові.

Снєгирьов зазначив, що УР-77 «Метеорит» – радянська установка розмінування створена на базі самохідної гаубиці 2С1 «Гвоздика». Розмінування здійснюється шляхом виникнення ударної хвилі від вибуху снаряда, яка впливає на детонатор міни. Крім свого основного призначення, "Метеорит" може використовуватися для знищення живої сили противника в укріплених руїнах будівель.

При одночасному запуску і підриві декількох зарядів, виникає ефект об'ємного вибуху, здатний розчистити будь які руїни, знищуючи при цьому живу силу, яка їх обороняє.