d26b20fd768d0ccd4e9e075430a1bad6d8ff520a

Одна із версій причини пожежі в ЖК "Гагарін-Плаза" в Одесі – використання неякісних будівельних матеріалів.

Таку думку висловив головний рятувальник Одеській області Віктор Федорчак, повідомляє кореспондент УНН, передає Корупція.Інфо.

e7adafbfa0af4a7291c860d2c8152ee32a60cc67

"Чому горить будинок? Порушені норми ДБН, цей будинок повинен був утеплятися негорючим складом, пластик-утеплювач повинен був бути марки НГ, судячи з того, що будинок згорів – обшивка згоріла, матеріал неякісний, але це вже будуть розбиратися експерти", – повідомив В.Федорчак.


У той же час рятувальники не могли дістати до верхніх поверхів – через відсутність техніки для висотних будівель.

"Виявилося, що немає в Одесі машин із драбинами більше, ніж 50 метрів заввишки. Тут є будинки по 30 поверхів, точно не 50 метрів – є більші будинки, і це означає, що потрібно терміново техніку купувати, треба на ці речі не шкодувати гроші», – заявив голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі.

Нагадаємо, пожежу в Одесі локалізовано о 17:40 та ліквідовано о 17:57. Під час гасіння пожежі постраждали двоє рятувальників.


Як повідомлялося, 29 серпня о 13:10 до служби порятунку “101” надійшло повідомлення про те, що по вул. Гагарінське плато, 5/1 виникло загорання оздоблення зовнішніх стін 24-поверхового житлового будинку на верхніх поверхах з послідуючим розповсюдженням вогню по периметру будівлі. Пожежі присвоєно підвищений ранг виклику. На гасіння пожежі на площі орієнтовно 1000 м2 задіяно 20 одиниць основної та спеціальної техніки, 80 чоловік особового складу.
Задіяти більшу кількість сил та засобів було неможливо через обмеженість прибудинкової території. Розповсюдження пожежі такої складності спричинила невідповідність будівлі державним архітектурно-будівельним нормам (відсутність пожежних гідрантів і систем пожежної сигналізації та пожежогасіння). Через відсутність внутрішнього протипожежного водопостачання виникли проблеми під час ліквідації пожежі, а саме — пожежні рукава не витримували тиск та пошкоджувались. Організовано підвіз води в зв’язку з її нестачею біля місця пожежі.
Суттєво ускладнила гасіння пожежі відсутність на озброєнні аварійно-рятувальних підрозділів регіону пожежних драбин відповідної висоти (понад 50 м).