В усіх українців, яких звільнили з полону бойовиків на Донбасі, виявлено травми голови, частина жаліється, що їх зґвалтували. 

Про це в інтерв'ю "Українській правді" розповіла перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

Популярне: На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від держави

"У мене є довідка від лікарів – у всіх звільнених були черепно-мозкові травми. Їх катували, били по голові. Дванадцятеро зізналися в сексуальних зґвалтуваннях", – сказала вона.

За словами Геращенко, після звільнення колишні бранці проходять медичний огляд і перевірку спецслужб. 

"Не тільки тому, що їх у чомусь підозрюють. Ні. Насправді, саме з цих розмов ми по крихітці збираємо інформацію, кого ще можуть тримати бойовики", – зазначає вона. 

Геращенко розповіла, що всі українці повертаються з "серйозним травматичним синдромом", тому проходять психологічну реабілітацію. 

"Полон – страшне випробування. Перший ковток свободи також не просто дається. Саме тому я вважаю важливим створення Міністерства ветеранів. Ця проблема стосується не тільки заручників, але й хлопців, які пройшли війну, бачили смерть, убивали свого ворога", – каже віце-спікер. 

Раніше екс-боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш розповів, що російські найманці жорстоко катували українських полонених, відрізали голови, знімали шкіру та чинили інші важкі злочини.