gem

Лідер кримських татар, народний депутат України Мустафа Джемілєв переконаний, що Росію чекає розпад, якщо вона відмовиться повернути Крим Україні.

Про це він заявив під час відкритої лекції в Київському інституті міжнародних відносин, повідомляє QHA, передає Корупція.Інфо.

Джемілєв нагадав, що під час анексії півострова Путін просив підтримки у кримських татар, обіцяючи їм "світле майбутнє".

"У бесіді з Путіним 12 березня 2014 року, коли він розповідав, як ми будемо щасливі в Російській державі і просив нашої підтримки, я сказав: "Ваш референдум ніхто не визнає, і найкраще для Росії — негайно вивести війська з нашої території". А він знову повторював, що мовляв, народ має право на самовизначення і буде визначати на референдумі майбутнє", — розповів лідер кримських татар.

На думку Джемілєва, Путін розраховував відновити вплив на Україну за допомогою лояльної Кремлю влади.

Путін програв ось у чому. Він прекрасно розумів, він взагалі-то не дурний, що ось цей референдум ніхто з цивілізованих країн не визнає, що це буде постійним тягарем для російської держави. Однак він розраховував, що зможе встановити в Києві режим а-ля Янукович, але не вийшло,— сказав він.

"У Путіна іншого виходу, крім як звільнити Крим, немає. Інакше це буде розпад Росії", — додав Джемілєв.