У понеділок, 28 листопада, виповнюється два роки нинішнього VIII скликання Верховної Ради України.

Як повідомляє Корупція. Інфо, за половину відведеного законом 4-річного терміну нинішні нардепи встигли зареєструвати рекордну кількість законопроектів, вирішити питання судової реформи, а й стати одним з найбільш халтурних та скандальних парламентів України.

Так, за минулі два роки у нардепів було 127 днів пленарних засідань. Як відзначають аналітики Комітету виборців України, це найменший показник серед останніх скликань. Наприклад, парламентарії VII скликання провели за два роки 196 пленарних днів, а VI скликання – 132.

При цьому нинішня Рада – чемпіон із зареєстрованих законопроектів: за словами аналітика КВУ Олексія Кошеля, їх загальна кількість більша за 5 тисяч.

"Але навіть якщо б парламент працював цілодобово, розглянути їх було б неможливо", – зазначив Кошель. Всього ж нардепи голосували 6,5 тисячі разів.

Відомо, що у VIII скликання ВР є і ще один рекорд – це парламент, в якому найбільше жінок-нардепів (50 осіб). За цим показником лідирують БПП, у якого в складі 16 дам, і Народний фронт (12).

Незважаючи на велику кількість законопроектів, в залі працюють нардепи неохоче – серед системних недоліків парламенту експерти найбільше говорять про поганий дисципліни.

"Найсумніше – це прогули засідань. Зараз пропуски стали масовим явищем, а п'ятниця, коли абсолютна більшість нардепів прогулює, – чорним днем ​​українського парламентаризму", – говорить політексперт Володимир Фесенко.

Нагадаємо, два роки роботи восьмого парламенту не обійшлися без неабиякої частки скандалів. Найнешкідливим виявився запуск дрона в залі пленарних засідань нардепом від "Батьківщини" Ігорем Луценко.

А ось серед найгучніших – постійні бійки народних депутатів. Так, резонанс викликав випадок, коли представник "Народного фронту" Андрій Тетерук вдарив нардепа від "Батьківщини" Олександра Кужель пляшкою по голові.

Крім того, в кінці вересня цього року, після ефіру на одному з телеканалів, в бійці зійшлися позафракційний Володимир Парасюк і депутат від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул.

А одним з найбільш обговорюваних подій став конфлікт між екс-прем'єром Арсенієм Яценюком і нардепом від БПП Олегом Барною, який намагався буквально винести лідера "Народного фронту" на руках через трибуни ВР.