Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook розкритикувала пропозицію надати українському боксеру Олександрові Усику звання Героя України за перемогу у фіналі Всесвітньої боксерської суперсерії.

Популярне: На кожну дитину по 800 гривень: хто з батьків має право на соціальну пільгу від держави

 "При всій повазі до наших спортсменів та до їхніх досягнень і перемог, радості, що український прапор піднімається на честь цих перемог і лунає український гімн, усвідомлення, що держава має підтримувати розвиток спорту, усе ж уважаю популістськими і непродуманими заяви про те, що переможець у спортивному двобої має отримати звання Героя України. Герої України на фронті! Вони захищають Україну в реальних боях із Москвою, а не в Москві. І хотілося б, аби наш уряд у тилу пам'ятав, де війна, й усвідомлював різницю між спортивними кумирами і Героями України. В останні чотири роки це високе звання було присуджено нашим воїнам за героїзм і мужність, багатьом – посмертно…" – написала Геращенко. 

Вона додала, що "не варто плутати грішне з праведним, мішати все докупи і займатися демагогією на темі героїв". 

На її думку, спортсмени та співаки мають право на високі державні нагороди, повагу і подяку, але не на зірку Героя України.