Створення депутатської «групи Яроша» – серйозна опозиція, підкріплена фінансовими ресурсами і підтримкою Коломойського для того, щоб уряд вважався з інтересами Дніпропетровської групи.

Про це розповів експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, коментуючи заяву позафракційних депутатів Дмитра Яроша, Андрія Білецького, Борислава Березан, Бориса Філатова і Володимира Парасюка про створення власної опозиційної депутатської групи.

«Освіта такої депутатської групи – це серйозна опозиція, підкріплена фінансовими ресурсами і підтримкою Коломойського. Думаю, можна вважати, що це свого роду «перший дзвінок» від Коломойського для керівництва держави, щоб уряд звертав більше уваги і враховувало інтереси Дніпропетровської групи », – вважає Солонтай.

За його словами, в перший час роботи вони будуть конструктивною опозицією, але є ризик, що ситуація може змінитися.

«Все залежить від поведінки уряду: будуть реформи – вони будуть залишатися з конструктивною критикою. Якщо ж реформи будуть провалюватися – їх риторика активно посилиться, і тоді може виникнути загроза, що депутатська група трансформується у велику депутатську фракцію, оскільки до них будуть приєднуватися все більше нових депутатів », – відзначає експерт.Підсумовуючи, Олександр Солонтай зазначив, що в разі провалу реформ може утворитися сильна парламентська опозиція, незважаючи на те, що зараз дані воїни – швидше «воїни польові», ніж парламентські.

Як відомо, депутатська група Яроша зараз налічує 14 осіб, а для повноцінної депутатської групи потрібно 19 осіб.

Раніше лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош, який виграв вибори у своєму окрузі на Дніпропетровщині, пропонував заборонити партію «Опозиційний блок».

 

Джерело: Слово і Діло

 

новини про Львів