Сьогодні, 23 червня, у Львові компанія Datalogic проводить семінар для українських підприємців, на якому презентує роботу новітніх лазерних маркувальних технологій. Використання таких технологій є загальноприйнятим у ЄС.

Про це на прес-конференції розповів директор компанії «Омія Глобал» (Словенія) – офіційного дистриб’ютора продукція Datalogicту Східній Європі Алеш Ербежник, повідомляє кореспондент Galnet, передає Корупція.Інфо

За його словами, невдовзі набуде чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС, і щоб вийти на європейський ринок, українським підприємствам необхідно бути конкурентоспроможними. Зробити це, на думку А.Ербежника, допоможе запровадження системи лазерного маркування продукції.

За словами керівника проекту з розвитку лазерних технологій в Україні Олексія Кононця, лазерне маркування товарів допоможе підвищити якість продукції; виявляти приховані дефекти; захистити від підробок; підвищити контроль за певними ресурсами (військово-промисловий комплекс).

Перевагою саме лазерного маркування над звичайним є менші затрати, а як наслідок – зниження вартості продукції. До прикладу, за допомогою лазера на 1 євро можна промаркувати до 2 тис. товарів, тоді як за допомогою звичайних паперових стікерів на 20 грн можна промаркувати лише 200.

Саме вже нанесене на продукт маркування містить у собі певну інформацію для відстеження та визначення: інформація про сам продукт, серійний номер, кількість виробленого продукту, дата виготовлення, відповідальний за виробництво.

Спершу лазерне маркування використовувалося в автомобільній індустрії, тепер – і в харчовій промисловості, фармації, обробці металів тощо.

За словами А.Ербежника, Datalogic готова в найкоротші терміни встановити своє обладнання на українські підприємства та забезпечити безперервне сервісне обслуговування.