images (2)

Волонтерська ініціатива «Львівський лицар» за рік роботи зібрала понад 1,5 млн. грн., повідомляє Корупція інфо.

«За рік ми допомогли більш ніж 50 підрозділам, серед яких Збройні сили України, Нацгвардія, Державна прикордонна служба та добровольчі батальйони. «Львівський лицар» опікується технічним забезпеченням бійців, тому на Схід відправляли техніку, яка необхідна нашим хлопцям. Зокрема, 10 тепловізорів, 34 прилади нічного бачення, 57 прицілів, понад 200 засобів зв’язку, 5 одиниць транспорту, 23 електрогенератори — і це ще далеко не повний список. Найстрашніше, що половина цих приладів є на складах Збройних сил України, але їх не дають хлопцям, бо бояться, що ті їх пошкодять. Не всі, але добра частина приладів справді є на обліку», — розповідає координатор «Львівського лицаря» Іван Радковець.

Зараз «Львівський лицар» «оселився» на вул. Коперника, 40-а, куди щоденно можна прийти, щоб підтримати наших вояків. За словами Івана Радковця, пожертви українців становлять 75% загальної суми зібраних коштів, ще 25% вдалося зібрати завдяки небайдужим людям з-за кордону.Нагадаємо, 30 липня 2014 року до міста повернувся «Львівський лицар». Сто років тому Львів стояв перед небезпекою російської агресії й на потреби мобілізації та на зміцнення своєї обороноздатності місцева громада провадила збір коштів. 1916 року для залучення благодійних пожертв на потреби війська у Львові створили «Львівського лицаря»: з дерева вирізьбили фігуру, і кожен, хто складав пожертву на зміцнення війська, мав право забити в обладунки лицаря металевий цвяшок, у такий спосіб «зміцнивши» дерев’яного «захисника» металевими латами.

Нині, через сто років, ми знову змушені протистояти російській агресії. Для потреб зміцнення нашого війська до Львова повернувся «Львівський лицар» в образі святого Юрія Змієборця. Кожен, хто складає пожертву не менше ніж 100 грн., має право зміцнити щит святого Юрія символічною металевою пластиною із викарбуваним символом української державності — Тризубом. Другу таку пластину жертводавець отримує в подарунок на пам’ять про подію. Зібрані кошти використовують на закупівлю тепловізорів, приладів нічного бачення й іншого обладнання, яке вкрай потрібне нашим військовим.‡агрузка...