Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко на 149-ій сесії Європейського комітету регіонів запропонував конкретні кроки, які можуть допомогти швидко відновити місто після визволення від загарбників. Про це у  Telegram повідомила Маріупольська міська рада.

Такими кроками Бойченко вважає створення групи міжнародних експертів, які почнуть розбудову міської інфраструктури; розробку Стратегії відновлення Маріуполя з проєктами та можливим фінансуванням та створення Фонду відродження Маріуполя з українськими та європейськими представниками.

Бойченко також зазначив, що у кожного міста та села України може з’явитися європейське місто-побратим, яке буде допомагати йому повернутися до життя. Владу Маріуполя у такій підтримці вже запевнив польський Гданськ.

Впевнений, що як і зараз, так і після перемоги допомога європейських країн буде ключовою. Закликаю всю європейську спільноту об’єднатися заради розвитку та відновлення України. А в моєму випадку – заради Маріуполя, – підкреслив міський голова.

Зазначимо, що полк “Азов” заявив, що за минулу ніч російські окупанти нанесли по Маріуполю близько 50 авіаударів та скинули велику кількість фосфорних бомб, і закликав владу вжити рішучих заходів для деблокади міста чи евакуації мешканців та захисників, йдеться у  зверненні заступника командира полку “Азов” капітана Святослава Паламара.

Військові підрахували, що за 64 дні війни Росія лише в Маріуполі втратила техніки на 162 мільйони доларів, на боєкомплекти та літаковильоти окупанти витратили 288 мільйонів доларів.

 

Загалом же, за словами Паламара, втрати Росії лише в одному українському місті склали понад 1 мільярд 111 мільйонів доларів. Ці гроші окупанти могли б витратити на будівництво шкіл чи лікарень, на забезпечення гідної старості для своїх пенсіонерів, але обрали витратити їх на знищення Маріуполя.