25 вересня, відбувся синод Московського патріархату під час якого попи заявили, що «Україна – це їхня канонічна територія» та вони вимагають від Константинополя відкликати своїх екзархів, які готують Українську православну церкву до надання томосу.

Про це йдеться на сайті Московського патріархату.

Призначення Вселенським патріархом Варфоломієм двох екзархів попи назвали «грубим втручанням у внутрішні справи Української православної церкви і порушення її канонічної території». 

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Також вони заявили, що екзархи повинні забиратися геть з України.  Присутність архієпископа Памфілійського Даниїла та єпископа Едмонтонського Іларіона у московській церкві пояснили «антиканонічною діяльністю, яка порушує в Україні мир»

Також йдеться, що московські попи через це припиняють в Україні співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату.

Крім того у рішенні синоду наголошується про мобілізацію вірян та священиків задля недопущення надання Українській церкві томосу.

Відзначимо, у столиці Португалії активісти української громади провели акцію протесту перед церквою РПЦ і написали відкритого листа кардиналу Лісабона дону Мануелу Клементу.Про це повідомив голова Спілки українців у Португалї Павло Садоха.

За його словами, митрополит РПЦ Іларіон Алфеєв, відвідуючи Португалію з офіційним візитом, заявив в інтерв’ю португальському католицькому радіо «Ренасенса», що в Україні «йде громадянська війна» і що Українська Греко-Католицька Церква проводить політику релігійної нетерпимості.

Учасники мітингу, з гаслом великими літерами «Російська Православна Церква – політична секта!», звернулися до Глави Римо-Католицької Церкви Португалії дона Мануела Клемента з вимогою надання можливості публічного спростування московської пропаганди на радіо «Ренасенса».

Попередньо, посол України в Португалії Інна Огнівець також направила ноту протесту у зв’язку з пропагандиськими висловлюваннями митрополита РПЦ.

Додамо, за словами директора Інституту трансформації суспільства Олег Соскіна, діяльність церкви Московського патріархату в Україні потрібно контролювати.

«На жаль, у цьому всьому ми не бачимо роботи наших спецслужб, які повинні здійснити паспортну перевірку всіх тих, хто мешкає у монастирях Московського патріархату. До цієї роботи мають долучитися усі правоохоронні органи, зокрема і поліція, Нацгвардія та прокуратура», – зазначив експерт.