96811

Таганський суд Москви сьогодні приступає до розгляду справи чотирьох парашутистів, яких звинувачують у причетності до розфарбування зірки на шпилі будівлі на Котельничеській набережній в кольори українського прапора

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на "ВВС Україна".

Засідання пройде у відкритому режимі. Очікується, що на першому слуханні прокурор оголосить обвинувальний висновок.

Парашутистам Олександру Погребову, Олексію Широкожухову, Євгенії Коротковій і Ганні Лепьошкіній висунуті звинувачення у вандалізмі і хуліганстві з мотивів політичної та ідеологічної ненависті.

Ще один обвинувачений, 19-річний житель Петербурга Володимир Подрєзов із 28 серпня минулого року поміщений під варту в СІЗО.

Зірку на шпилі сталінської висотки на Котельничеській набережній в Москві пофарбували в кольори українського прапора в ніч на 20 серпня минулого року. Через кілька годин були затримані парашутисти, які здійснювали рано вранці стрибок з висотки. Вони стверджують, що не піднімалися на шпиль і не мають відношення до фарбування зірки.

22 серпня минулого року український користувач Facebook, який назвався Григорієм, узяв відповідальність за інцидент на себе. 6 вересня з ініціативи московської міліції його оголосили в міждержавний розшук.

Україна отримала запит про видачу Григорія Кириленка (руфера Мустанга), але відмовилася віддати українця Росії.