Початок зустрічі з “Москвою”: Братчук відреагував на вихід “Адмірала Макарова” в Чорне море

Росія посилює своє угрупування кораблів в Чорному морі. Зранку 23 травня стало відомо, що в море зайшов фрегат “Адмірал Макаров”. В Одеській ОВА сподіваються, що він незабаром зустрінеться з “Москвою”, яку потопили українські захисники.

Речник Одеської ОВА Сергій Братчук підтвердив 24 каналу, що корабель “Адмірал Макаров” дійсно вийшов в Чорне море. Він наголосив, що росіяни зараз активно намагаються облаштуватися на острові Зміїному.

Щодо фрегату “Адмірал Макаров”, то я сподіваюся, що це початок великого флешмобу – зустрічі з екіпажем крейсеру “Москва”. Адже сьогодні якраз 40 днів по “Москві”. Чому б з часом не відзначити це за допомогою “Адмірала Макарова”?, – висловився Братчук.

Речник Одеської ОВА додав, що підготовки до висадки десанту на Одещині вони не бачать, хоча ризик такий є. “Ці всі розмови та загрози закінчаться лише після нашої перемоги”, – сказав він.

Що варто знати про фрегат “Адмірал Макаров”?

Це новітній російський військовий корабель, який відноситься до класу сторожових кораблів дальньої морської зони. Відомо, що на ньому чимало протичовнового та мінно-торпедного озброєння. А також є ракети, які здатні вражати наземні цілі. Серед них і крилаті ракети сімейства “Калібр”.

Саме “Адмірал Макаров” став новим флагманом чорноморського флоту Росії після того, як українці затопили крейсер “Москва”. Однак якщо “Москва” належала до першого рангу (згідно з російською класифікацією), то “Адмірал Макаров” – до другої. В нього менша тоннажність, менший екіпаж (180 осіб) та не настільки потужне озброєння.

Хоч Росіяни тримають кораблі у Чорному морі, але загроза висадка десанту вже менша

Російські кораблі продовжують блокувати українські порти. Втім, до наших берегів ворог підходити вже боїться.

Російські окупанти продовжують війну проти України та намагаються йти в наступ на багатьох напрямках. Наші герої мужньо тримають оборону, завдають ворогу втрат та звільняють від рашистів наші землі.

Ситуація у Чорному морі

Як повідомили в оперативному командуванні “Південь”, російські окупанти тримають свої судна у північно-західній частині Чорного моря. Таким чином рашисти блокують судноплавство, також є загроза ракетних обстрілів мирних українських міст.

Разом з тим повідомляється, що ворог став прохолодніше ставитися до можливості здійснити спробу висадки десанту – заважає шторм та повна бойова готовність захисників України.

Також повідомляється, що ситуація на Бессарабському напрямку залишається напруженою, але наші сили тримають все під контролем. На території невизнаного Придністров’я жодних переміщень ворожих сил виявлено не було. До того ж На Зміїному Росія розміщує різні засоби ППО та надводний флот.

Окупанти нарощують сили на Зміїному та намагаються закріпити там свої позиції. Вони навіть розмістили на острові різні системи протиповітряної оборони та надводний флот.

Про це повідомив депутат та член Комітету з нацбезпеки Федір Веніславський.

Він підтвердив, що на острові Зміїному ворог розмістив досить щільне укріплення. Зокрема, за словами Веніславського, там є:

різні засоби ППО, щоб унеможливити завдання атак від ЗСУ з повітря,
системи радіоелектронної боротьби,
а також зосереджує надводний флот, щоб наші військові не могли досягнути поставлених цілей.

Але острів Зміїний – це наша земля, ми будемо її захищати так само, як і будь-які інші наші території. Я переконаний, що наші ЗСУ мають план по тому, щоб ми очистили цей острів від рашистів,
– наголосив депутат.