У Південній Каліфорнії 27 квітня 19-річний чоловік стріляв з автомата в синагозі по віруючим, які готувалися святкувати Великдень.

За даними влади, він застрелив жінку і поранив ще трьох прихожан, але був оперативно затриманий, передає Fox News.

Все це відбулося в місті Повей. Злочинець намагався сховатися на машині, але охоронець вистрілив в нього. Попередньо, зброя нападника була несправною, завдяки чому вийшло уникнути великих жертв.

Після теракту зловмисник зателефонував до служби порятунку 911 і повідомив про стрілянину. Його машину зупинила поліція, в результаті чого підозрюваний здався.Загиблою виявилася 60-річна Лорі Кая. Постраждали місцевий рабин Ісроель Гольдштейн і восьмирічна і однорічна дівчинки.

Нападником виявився студент Джон Ернест. Він числиться в філії університету штату Каліфорнія в місті Сан-Маркос. Раніше не мав судимостей і проблем з законом. За словами мера міста Стіва Воса і президента США Дональда Трампа, це був злочин на ґрунті ненависті.

За даними NBC, за кілька годин до нападу на синагогу був опублікований на одному з правових порталів лист антисемітської спрямованості, підписане ім'ям Джона Ернеста.

Злочинець надихнувся терактами в Новій Зеландії. У посланні говорилося, що чоловік готувався до нападу після тих подій. Крім того, автор розкритикував Трампа за підтримку Ізраїлю.