383609627

Прийнятий учора Верховною Радою популістський закон №1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів (перерахунок кредитів за старим курсом валюти) навряд чи набере чинності. Адже президент України змушений буде накласти на нього вето. Це прописано в "Меморандумі про економічну та фінансову політику", який 27 лютого 2015 року підписали Україна та Міжнародний валютний фонд.

"Ми налаштовані на підтримку добровільного переговорного процесу між позичальниками і банками щодо реструктуризації валютних іпотечних кредитів, що дотепер обслуговуються позичальниками, які виконують свої зобов'язання, намагаючись побороти скрутне становище. Держава та НБУ не повинні втручатися у двосторонні переговори між позичальниками і банками, одночасно забезпечуючи справедливий процес. У цьому зв'язку, якщо буде прийнято закон, що вимагатиме примусової конвертації валютних іпотечних кредитів у гривневі, президент накладе вето на набуття чинності цим законом", – записано в Меморандумі, текст якого розміщено на сайті Нацбанку.


Підписання цього закону означатиме непосильне фінансове навантаження на економіку та банківську систему зокрема.  Втрати від реструктуризації оцінюють у суму близько 100 млрд грн.

Водночас, МВФ може почати "шантажувати" офіційний Київ – мовляв, є закон про реструктуризацію валютних кредитів, то немає кредитів від МВФ, які так нині необхідні Україні.

Джерело: Корупція.Інфо