Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що суперечку з євроінституціями довкола європейських коштів для Польщі варто завершити якнайшвидше у зв’язку з російською загрозою.

Заяву він опублікував у своєму Facebook.

“Росія зараз є загрозою для нашої свободи. Проти Європи ведуть економічну, гібридну, інформаційну війну, є проблеми з інфляцією, цінами на енергоносії… Суперечка з Єврокомісією має завершитися, тому що справжній конфлікт зараз триває на схід від Польщі”, – зауважив прем’єр.

Моравецький продовжив, що від отримання Польщею європейських грошей опосередковано залежить і посилення її власної обороноздатності, і колективна безпека західних союзників.

Він також згадав сили, які “бажають Польщі і нашому політичному табору недоброго” та буцімто сподіваються, що суперечку з Єврокомісією так і не вдасться вирішити і досі намагаються завадити компромісу.

“Ми маємо швидко вийти з цього глухого кута, тому що зворотній відлік з агресивними планами Росії все ще не спиняється… Для нас важливо посилювати економіку Польщі, обороноздатність країни, нашу армію, наше військо, модернізувати зброю, виробляти зброю у Польщі і купувати за кордоном. Що зараз справді важливо – оборона, оборона і ще раз оборона”, – заявив Матеуш Моравецький.

Також днями Моравецький, коментуючи корупційне розслідування у Європарламенті, заявив, що за таких умов євроінституції не мають “повчати Польщу” щодо стандартів верховенства права.

Як пише “Європейська правда”, його слова наводить PAP.

“Корупція у Європарламенті – це величезний скандал. Ті, хто намагаються повчати деякі країни, включно з Польщею, про справжнє верховенство права, мали би зайнятися тим, що відбувається у їхньому власному дворі. Тому що з’ясувалося, що там великий безлад”, – сказав Матеуш Моравецький.

Він додав, що, напевно, у “катарському” скандалі були залучені справді поодинокі люди, але не варто забувати, скільки російських агентів можуть намагатися вплинути на Європарламент. “Зараз усі маски впали, і Європарламенту варто би зайнятися наведенням ладу всередині самого себе”, – зазначив прем’єр.

Сейм Польщі до січня відклав розгляд законопроєкту про Верховний суд, ухвалення якого є вимогою Європейської комісії для розблокування коштів ЄС.

Спікерка польського Сейму Ельжбета Вітек на прохання лідера партії “Право і справедливість” Ришарда Терлецького зняла з порядку денного законопроєкт про Верховний суд, ухвалення якого є вимогою Європейської комісії для розблокування коштів ЄС.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на PAP.
У четвер президент Польщі Анджей Дуда заявив, що не брав участі у підготовці проєкту поправок до закону про Верховний суд і не погодиться на рішення, які підривають конституційний лад – за останні три роки за новим законом були призначені три тисячі суддів.

“Я не допущу, щоб у польську правову систему було внесено жодного правового акту, який би підважив ці суддівські призначення, який би дозволив будь-кому перевірити ці призначення, зроблені президентом Республіки Польща”, – заявив він.

Як оголосив прессекретар “ПіС” Рафал Боченек, законопроєкт буде відправлено на консультації й буде винесено на сесію Сейму 11-13 січня.

“Цей проєкт є складним і важливим, а також потребує глибокого аналізу, тому з цього питання будуть проведені консультації, тим паче, що з інших політичних кіл також лунали голоси про бажання долучитися до роботи над цим законом”, – додав Боченек.

Десятисторінковий проєкт поправок до закону про Верховний суд Польщі був внесений до Сейму депутатами ПіС у вівторок ввечері. За словами авторів, запропоноване законодавство покликане виконати ключову умову, визначену Європейською комісією для розблокування коштів Фонду стабілізації й відновлення ЄС.