У Верховній Раді планують звернутися до президента Володимира Зеленського з проханням нагородити курсанта В’ячеслава Золочевського, який 25 вересня вижив у авіакатастрофі біля Чугуєва.

За словами нардепів, хлопець справді герой і має отримати відповідну нагороду.

Також у Раді хочуть заслухати главу урядової слідчої комісії, віцепрем’єр-міністра Олега Уруського. Звіт щодо авіакатастрофи військового літака АН-26 відбудеться 2 жовтня.

На думку, першого заступника глави фракції “Слуга народу” Олександра Корнієнка, віцепрем’єр фахово зможе дати відповідь на ті питання, які з’являться в депутатів щодо обставин катастрофи.

Депутати хочуть дізнатися про стан військової техніки, наскільки вона застаріла і чи може використовуватись.

Що нам робити, щоб такі трагедії не повторювалися. Що можна зробити, щоб закласти на наступний рік у проєкт держбюджету гроші для оновлення і покращення технічної бази,– додав нардеп.

Як відомо, курсант В’ячеслав Золочевський, який вижив у катастрофі літака Ан-26 під Харковом, може бути виписаний з лікарні вже через тиждень.

Про це в Facebook повідомив голова Харківської обласної держадміністраціі Олексій Кучер. За його словами, хлопець йде на поправку, його стан і настрій поліпшується.

“Йому надається вся необхідна медична та психологічна допомога. Поговорив з начальником військового госпіталю. Вже через тиждень хлопця можуть виписати з лікарні, після чого ще деякий час він буде проходити реабілітацію. Він справжній боєць”, – сказав Кучер.

Також відомо, що В’ячеслав Золочевський розповів слідчим ДБР, що вижив у катастрофі літака Ан-26 в Чугуєві завдяки тому, що його від вогню прикрила певна “капсула” з фюзеляжу.

“Слідчі ДБР вже ставили йому запитання, певні обставини він згадує перед падінням, вони викладені у протоколі допиту. Пізніше, я думаю, це стане відомим”, – сказав Кучер.

За його словами, Золочевського врятував певний збіг обставин.

“Сьогодні, я можу сказати, він додатково повідомив, що вцілів, бо перебував у певній “капсулі” з фюзеляжу, частиною літака прикрило, і тому вогонь не дістав його. Він прийшов до тями і зміг залишити літак, що горів”, – переповів Кучер слова курсанта.

Зі свого боку, начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Едуард Хорошун зазначив, що Золочевському надається вся необхідна допомога.

“Добу він провів із позитивною динамікою, температури немає, показники в нормі. Зробили перев’язку, рани загоюються. Ведеться комплексна робота, з ним працюють травматолог, хірург, нейрохірург, терапевт, психіатр, психолог”, – пояснив лікар.