Президент Європейської Ради Шарль Мішель в неділю, 28 лютого, вирушає в турне, в рамках якого він відвідає Україну, Грузію та Молдову.

В рамках візиту до України заплановано зустріч із президентом Володимиром Зеленським та поїздка в Донбас. Про це повідомляє пресслужба Євроради.

Відтак у неділю, 28 лютого, Мішель відвідає Кишинів, де зустрінеться з президентом Молдови Майєю Санду. У понеділок, 1 березня, заплановано його візит до Тбілісі та переговори з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.

В Україні президент Євроради планує провести два дні. У вівторок, 2 березня, Мішель поїде на Донбас разом із Президентом Володимиром Зеленським, де відбудеться зустріч командуванням Об’єднаних сил і спостерігачами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

3 березня Шарль Мішель проведе в Києві. Тут запланована зустріч з представниками антикорупційних інституцій та відвідування центру вакцинації.

Завершальною частиною візиту до столиці стануть переговори та спільна пресконференція із Президентом Зеленським.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів у Брюсселі зустріч з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

За інформацією, оприлюдненою КМУ, в рамках зустрічі Шмигаль повідомив про очікування України, що засідання Ради асоціації забезпечить прогрес у подальшому розвитку економічної інтеграції України до ЄС.

Прем’єр-міністр зауважив, що одним із першочергових пріоритетів України є початок діалогу з оновлення параметрів Поглибленої і всеохопної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС, зазначають в пресслужбі уряду.

Глава уряду відзначив цінність “початку офіційного сфокусованого діалогу з ЄС щодо “зеленої” трансформації України та узгодження української політики з Європейським зеленим курсом”.

Повідомляється також, що Шмигаль подякував Шарлю Мішелю та Євросоюзу за підтримку цілей створення “Кримської платформи”.

“Ми очікуємо, що Євросоюз активно долучиться до установчого Саміту Платформи, який заплановано на серпень 2021 року в Києві”, – сказав він.

Під час зустрічі Прем’єр-міністр також висловив вдячність ЄС за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України та за послідовну політику санкцій проти Російської Федерації.

“На завершення Денис Шмигаль передав Шарлю Мішелю запрошення Президента Володимира Зеленського відвідати Україну та зазначив, що це б стало черговим свідченням надійної підтримки нашої країни з боку ЄС. Зі свого боку Президент Європейської Ради прийняв пропозицію та пообіцяв відвідати Україну”, – зазначили в КМУ.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.