Чому невигідно купувати стаж для пенсії в Україні: експерт дала відповідь.

Те, що українці зможуть купити у держави відсутні для отримання пенсії роки трудового стажу, навряд чи знайде відгук у суспільстві, адже таке капіталовкладення є досить нерентабельним, повідомляє Корупція. інфо

Про це заявила керівник громадських програм Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик.

"Можна докупити стаж тим, у кого його не вистачає з різних причин. Хтось міг бути на заробітках за кордоном, міг працювати в неформальному секторі або зовсім не хотів працювати, але потім раптом захотів отримувати пенсію. Для таких людей передбачений такий зручний механізм: докупити собі стаж", – зазначила вона.

Як підкреслила Онуфрик, "покупка" пенсії – не найкраща інвестиція.

"Людина може докупити до 15 років стажу, заплативши 130 тисяч гривень. Наприклад, так трапляється, що людина викуповує, починає отримувати пенсію і через три роки вмирає. Наскільки це вигідно?

Якби ми говорили про інший обов'язковий накопичувальний рівень, коли ці гроші є твоєю власністю, тоді ця інвестиція була б виправданою", – підсумувала Маріанна Онуфрик.

Як писали раніше, запланована урядом пенсійна реформа передбачає зменшення страхового трудового стажу для отримання пенсії до 15 років. Тому передбачається законодавчо закріпити можливість "покупки" цих 15 років або років, яких бракує до цього розміру стажу.