Потренувавшись відступати в Київській і Чернігівській областях, РФ може поширити цей досвід на Сумську і Харківську області і далі до Криму включно.
Окупанти рвалися до Києва цілий місяць, а відступили з Київської області за три дні. Причина – ЗСУ підтягнули резерви і готувати Київський “котел” для угруповання, розосередженого між річками Ірпінь і Тетерів та його притоками Здвиж і Таль. До 1 квітня один такий “котелок” навколо Клавдієво і Немішаєво був більш, ніж очевидний.
З організацією відступу у росіян вийшло краще, ніж з наступом і з меншим числом втрат. Потренувавшись відступати в Київській і Чернігівській областях, вони можуть поширити цей досвід також на Сумську і Харківську області та далі до Криму включно, вважає політолог, кандидат історичних наук Сергій Климовський.
Організувати нормально оборону на цій місцевості окупанти не могли, перш за все, через її річковий і болотистий рельєф. Річки Прип’ять, Тетерів, Ірпінь, Здвиж і Таль, верхів’я якої пересихають лише в середині літа, ділили їхні війська на п’ять-шість ізольованих угруповань.
Обводненість місцевості різко зросла, коли в Козаровичах через бойові дії зникла електрика і зупинилися насоси, що перекачують воду з Ірпеня з якої доводиться перекачувати в в Київське море. Перекачування зупинилося, і дамба після обстрілів почала текти, річка Ірпінь розлилася і з’явилися фотографії потонулої в ній російської військової техніки.
Генштаб Росії просто виключав ймовірність переходу ЗСУ у масштабний контрнаступ, що почався на Поліському напрямку в кінці березня, коли в Стамбулі йшли переговори, означало: в лічені дні більша частина угруповань рашистів тут до річки Прип’ять буде оточена і знищена окремо.
Генштаб РФ міг передати цей контрнаступ ЗСУ, почавши власний наступ на Коростень, Малин, Житомир і Волинь, але тоді виникали нові військово-політичні проблеми. Перш за все, генштаб Росії не був готовий вести такий масштабний наступ власними силами і вимагав передачі в своє розпорядження армії Лукашенка.
Для цього було зроблено недостатньо, щоб гарантувати успіх наступу, який міг якщо не по всьому фронту, то на окремих його ділянках швидко захлинутися. У цьому випадку наступ перетворився б на запеклі бої на білорусько-українському кордоні, і війна поширилася б на територію Білорусі.
Політичні наслідки невдачі цього наступу могли бути катастрофічними для РФ, оскільки пряма участь армії Лукашенка у війні стала б однозначною, а також виникне багато нових і дуже серйозних проблем, займатися якими в Кремлі не готові і не рвуться.
Тому Кремль дав вказівку генштабу вивести війська з Київської та Чернігівської областей, щоб уникнути їхнього розгрому, втрат і перенесення бойових дій на територію Білорусі.
Окремо підкреслювалося, що війська повинні відступати швидко, уникати по можливості ар’єргардних боїв, особливо поблизу кордонів із Білоруссю, щоб не запустити ними механізм вступу у війну її і Польщі. Її відведення почалося раніше, оскільки найбільш вразливою було їхнє угруповання біля Києва на правому березі Дніпра, ніж на його лівому березі і в Чернігівській області.
Організований відступ дозволив ЗСУ уникнути складних боїв на ділянці між річками Уж і Прип’ять, де наші десантні частини вийшли на кордон із Білоруссю до ранку 3 квітня і повністю звільнили Київщину.
При відступі вилізла назовні і вся “щедрість російської душі”, носії якої організували в білоруських містах Наровля, Буринь і Мозир базари з розпродажем награбованого в Україні. Білоруси, які купують у російських солдатів і офіцерів речі, викрадені ними з квартир, магазинів, складів і з підприємств в Україні, зможуть у своїх рублях виміряти всю глибину її щедрості.
Західні ЗМІ вперше розкрили подробиці стосунків між Зеленським і військовим керівництвом, які, можливо, стали причиною…
Збройні сили продовжують мужньо тримати оборону на всіх напрямках. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському,…
Європейський Союз вирішив перехопити пальму першості та провести прямі переговори України та РФ, адже такої…
На Заході активізувалися розмови про необхідність надання Україні більшої кількості озброєння, здатного вражати цілі на…
В мережі поширюється відео, на якому зафіксовано масштабну пожежу після чергового обстрілу тимчасово окупованого Луганська.…
Українські військові збили черговий російський Су-25, що стало вже восьмим літаком за останні 20 днів.…