Поліція Харкова зареєструвала кримінальне провадження щодо начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройними силами України Віктора Муженка і генерала Віктора Назарова.

Їм інкримінували перевищення службових повноважень. Про це в інтерв'ю виданню "Факти" повідомив генерал армії України Віктор Муженко. За його словами, провадження було відкрито ще півтора роки тому.

"Знаєте, в чому звинувачують? У тому, що навесні 2014 року, коли ще не були врегульовані в правовому полі дії Збройних Сил і формат АТО не передбачав застосування ЗСУ, я взяв на себе відповідальність і дав команду на відкриття вогню і застосування військ. І ніхто цю справу не збирається закривати", – пояснив він.

Муженко зазначає, що кримінальні провадження за різними обвинуваченнями реєструвалися фактично на весь керівний склад ЗСУ.

"Загалом кримінальні провадження відкриті на вісім тисяч військовослужбовців. До тисячі перебувають зараз у в'язницях. Найцікавіше, що деяких звинувачують у тому, що вони застосували насильство щодо тих, хто нам протистояв у 2014 році", – повідомив український генерал.