Популярне: Ось де правда!!! Ірина Геращенко повідомила надважливу інформацію державного значення, ВИ ПОВИННІ ЦЕ ЗНАТИ

Київ – З 1 лютого в Україні зростають тарифи на водопостачання для всіх споживачів та на електроенергію – для підприємств і організацій.

А через місяць вартість електроенергії має збільшитися для населення, про це повідомляє Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Експерти пояснюють, що цього року тарифи на житлово-комунальні послуги зростатимуть, зокрема через можливі коливання курсу гривні та імовірне збільшення вартості імпортного газу.

Тоді як представники енергогенеруючих компаній та частина експертів називають систему утворення тарифів в Україні непрозорою та нелогічною і вбачають у подальшому підвищенні вартості газу ризик для економіки. Водночас віце-прем’єр Павло Розенко запевняє, що для підвищення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги в Україні у 2017 році немає економічних підстав.Cьогодні немає жодних підстав говорити про збільшення в поточному році тарифів на ЖКГ або газ. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє «Урядовий портал».

«Я певен, наразі не існує економічних передумов підвищувати ціни на газ, електроенергію та послуги житлово-комунального господатства (ЖКГ). Станом на кінець січня я не бачу ніяких мотивів для підняття цін на газ і ЖКГ-послуги протягом 2017 року. Не треба лякати людей! Коли прийде час, уряд не ховатиметься, а відкрито сповістить українців про підняття тарифів», – стверджує він.

«Але, на мою думку, нинішня ціна на газ вже відповідає європейській і економічно обґрунтована. Підвищувати далі її вже немає куди», – наголосив віце-прем’єр-міністр.

Українські медіа і користувачі соцмереж активно відреагували на цю заяву.

Павло Розенко також зауважив, що у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень розмір призначених субсидій не переглядатиметься – до нового опалювального сезону.

Раніше міністр палива та енергетики Ігор Насалик припускав, що деякі тарифи у 2017 році можуть навіть знизитися, за умови конкуренції на ринку газу в Україні. Україна рухається до такої конкуренції, запевнив Насалик під час зустрічі з німецькими експертами з розвитку газового ринку.