Міністерство інформаційної політики України подало на розгляд СБУ список з двадцяти російських інтернет-ресурсів, які хочуть заблокувати в країні, – передає Корпуція Інфо

Популярне:  ТЕРМІНОВО!!! У Чернігові літак звалився в приватний двір: є жертви! Ви не повірите, що там зараз коїться(ФОТО)


“З відомих мені сайтів там тільки один – “2000”. Всі інші сайти я в упор не знаю, наприклад,”Ополченець”… Ну, тобто, зовсім кінчені: маленькі, жахливі, виглядають погано і дивно. Вибирали, звичайно, не навмання, а користувалися базами даних, в тому числі і сайту “Миротворець”, – розповів член експертної ради при Мінінформполітики, глава Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

За словами заступника міністра інформаційної політики Дмитра Золотухіна, методика виявлення сепаратистських ресурсів вже розроблено.

“Потім були проаналізовані ресурси, які підтримуються російською стороною і суб’єктами, пов’язаними з терористичними організаціями на окупованих територіях. Ті ресурси, які містили ознаки закликів, описаних в законодавстві (зокрема, в Кримінальному кодексі), було направлено у СБУ для правової оцінки і реагування”, – зазначив Золотухін.

Нагадаємо, 16 травня Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники». Крім цього, доступ буде заблокований до всіх сервісів «Яндекса», окрім головної сторінки пошуковика. Текст указу опублікований на офіційному сайті глави держави.

При цьому інтернет-провайдерів, які не будуть виконувати указ про блокування доступу до певних російських сайтів, будуть штрафувати.

Зазначимо, Організація Північноатлантичного договору (НАТО) вважає, що блокування російських соціальних мереж і сайтів в Україні питанням безпеки, а не наступом на свободу слова.

А тим часом в мережі вже з’явилися поради, як обійти блокування.