Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков визнав в інтерв’ю Sky News у четвер, що російські окупаційні сили в Україні зазнали “значних втрат”. Це може свідчити про переворот у Кремлі.

Таку думку у своєму мікроблозі на Twitter висловив російський політолог Андрій Піонтковський.

“Кремль вперше визнає “significant losses” (величезні втрати – англ.) як “our tragedy” (нашу трагедію – англ.), сподівається на закінчення війни у ​​найближчих днях. Якщо до ранку витрішкуватого не звільнять – у Кремлі стався переворот”, – написав політолог.

Влада РФ ретельно приховує кількість втрат у війні з Україною, яку називають “спецоперацією”. Міноборони РФ повідомляло про загиблих востаннє 25 березня, назвавши нереалістичну цифру – 1351 особу.

Згідно з офіційними даними українського Генштабу, втрати ЗС РФ більші в рази. У зведенні вранці 7 квітня кількість “двохсот” майже досягла 19 тисяч людей.

У Кремлі дедалі більше намічається протистояння двох таборів.

“Щодо пєсковської фрази про втрати росіян у цій війні. Мені здається, у Кремлі дедалі більше намічається протистояння двох таборів. Один вважає за необхідне якнайшвидше шукати виходи з війни шляхом переговорів. Щоб не збільшувати в рази втрати російських військових і не руйнувати до кінця економіку РФ. Другий табір – це шалені пропагандисти, “яструби”, засліплені жагою до знищення України за всяку ціну. Нехай навіть ціною загибелі самої Росії. Їм важливі лише імперські геополітичні амбіції. І Пєсков, гадаю, не випадково визнав великі втрати. Це явно обговорюється у вищих колах. І явно викликає там серйозне занепокоєння, – зазначає Олександр Мусієнко. – Нам такі одкровення, звісно, на користь. Чим більше всередині російських еліт намічатиметься розкол, чим більше там визріватиме розуміння необхідності якнайшвидше закінчувати війну — тим краще для нас”, – зазначає політичний та бізнес-консультант, керівник Центру військово-правових досліджень, адвокат Олександр Мусієнко для видання “Коментарі”.

Україна виграла першу частину нової фази війни, проте буде й друга.

На думку керівника Центру аналізу та стратегій Ігоря Чаленка, фраза Пєскова про втрати може бути не просто емоційною реакцією на атаку питаннями американського ведучого.

“За своїми обов’язками, Пєсков не повинен бути поінформований про реальний стан справ на фронті. Ці відомості має лише військове командування. Принаймні на цьому етапі. Пєсков же — один з цивільних російської пропаганди, яка використовується для проникнення в т.зв. “недружні” інфополя. Теза про значні втрати може бути вкинута для того, щоб відсунути подальше посилення санкційної політики Заходу, надання додаткового озброєння Україні. Тобто, показати, що і нинішній рівень тиску – достатній для значних втрат РФ. Це щодо зовнішньої політики”, – уточнює експерт.

Для внутрішнього ж глядача Пєсков, як і голова російської делегації на переговорах – Мединський використовується як “хороші поліцейські”, наголошує Ігор Чаленко. І на них сплановано падає гнів усієї сили інформаційного тиску.

“Тобто, – пояснює експерт, – штучно створюється конструкція-приклад для суспільства, що якщо ти виступаєш з пацифістичними нотками та говориш про російські проблеми, то ти – “ворог і зрадник”. Впевнений, що РФ не відмовлялася від своєї стратегії захоплення усієї України. Вона вносить низку тактичних правок через ефективну оборонну роботу військово-політичного керівництва України за систематичної підтримки цивілізованого світу. Недоліки росіян давно вийшли за прогнозовані рівні. З огляду на це продовжується перерозподіл ресурсу РФ для більш тривалої кампанії”.

Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги “Гібридна війна” Євген Магда вважає, що у заяві прес-секретаря Путіна – Пєскова – є, як мінімум, дві важливі складові.

“Перша – те, що Росія змушена визнавати втрати. Їх стає дедалі більше. Труни хай навіть далеко не зі всією частиною трупів російських військових, які окупанти забрали, роз’їжджаються по всій країні. І це вже не приховати. І на це доводиться якось реагувати, – пояснює експерт. – Друга складова – Росія не збирається йти якимось одним курсом. Її керівництво вустами того ж таки Пєскова вкидає в інформаційний простір різні меседжі. А потім, мабуть, тестує реакцію громадської думки. І далі діятиме, виходячи з цієї реакції”.

У будь-якому разі, не варто забувати, що Пєсков – лише прес-секретар. Він просто голосовий додаток Путіна, а не людина, яка безпосередньо приймає ті чи інші рішення. І його заяви можуть потім оперативно дезавуювати, підкреслює Євген Магда.