мітинг 3

Сьогодні, 15 червня, у Львові під час мирного мітингу щодо спорудження пам’ятника Митрополиту Шептицькому «Пам’ятнику – так! Руйнуванню скверу – ні!» з організаторами заходу ледь не побилися представники організації християнських профспілок.

Про це повідомляє кореспондент «Вголосу», передає Корупція.Інфо

Зокрема, вже на початку проведення заходу проти активістів ініціативи «Врятуй сквер св. Юра», які анонсували проведення мирного мітингу заздалегідь, виступили представники організації християнських профспілок. Вони голосно перекрикували молодь і закликали громаду не допустити зриву спорудження величного комплексу з нагоди 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького.

мітинг 4

мітинг 5

Емоційно звертаючись до жителів міста, чоловіки відразу запевнили, що діалогу не вийде.

«Ми не домовимося з вами ніяк, бо ви, молодь, організовуєте бучу, ви проти спорудження пам’ятника нашому Шептицькому. Тому ми виступаємо проти вас і не дамо говорити», – наголосив один із протестувальників у мегафон.

Своєю чергою, активісти ініціативи «Врятуй сквер св. Юра» закликали громаду не розпускати руки. Вони тримали плакати з написами «Пам’ятнику – ТАК! Переносу дороги – НІ!», «Досить прикриватися Шептицьким», «Наламали дров – не розпалюйте багаття», «Віддайте 32 млн грн на поранених бійців» і вигукували слогани «Зніміть вишиванку із совка», «Церква не чує молодих», «Церква відкидає компроміс».

мітинг 6

мітинг 7

Як зазначив організатор ініціативи «Врятуй сквер св. Юра» Антон Савіді, молодь не проти встановлення пам’ятника, але проти переносу дороги і недоцільного використання 32-х млн грн із бюджету на благоустрій площі.

«Ми виступаємо за гідне вшанування пам’яті митрополита Андрея Шептицького, за встановлення йому нормального пам’ятника і відновлення скверу. Проте хочемо, щоб влада міста дослухалася нашої думки і не витрачала 32-х млн грн на спорудження величезного монумента та зрізання дерев», – наголосив організатор.

Своєю чергою, історик Софія Дяк, яка також прийшла на мирний мітинг підтримати молодь, запевнила, що вшановувати пам'ять Шептицького можна і в інший спосіб.

«Чи потрібен місту ще один величезний пам’ятник? Є багато інших способів ушанування пам’яті митрополита Андрея, який багато добрих речей зробив для Львова. Наприклад, як це робить католицький університет? Він будує бібліотеку на честь Шептицького. Також можна відновити митрополичі сади, але найважливіше – не потрібно нав’язувати силою думку. Церква має дослуховуватися до громади», – сказала історик.

Серед учасників мирного мітингу була і колишня студентка «Львівської політехніки» Ольга Капись. Вона акцентувала увагу на тому, що молодь виступає насамперед за збереження зелених насаджень.

«Шептицький любив природу і закладав заповідники. І я певна, що він був би проти знищення дерев у сквері і взагалі – проекту величезного пам’ятника», – зазначила майбутній архітектор.

Свою думку висловила і 80-річна греко-католичка Віра Гавалевич. Літня жінка прийшла спеціально на мітинг, щоб переконати молодь не виступати проти пам’ятника.

«Мені подзвонили і сказали, що сьогодні буде реванш проти пам’ятника. Це все неправильно. Молоді люди – не свідомі, вони не знають, що роблять. У сквері не буде вирубано дерев. Навпаки – там буде прекрасне місце для відпочинку для всіх львів’ян, як це було за часів Австро-Угорщини. А ця молодь збита з пантелику», – сказала літня жінка і закликала обидві сторони єднатися.