Чинного главу держави Володимира Зеленського на президентських виборах, якби вони проходили в середині вересня 2020 року, готові підтримати 31,8% українців

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), проведеного з 12 по 16 вересня.

Згідно з даними дослідження, якби вибори президента України проходили в середині вересня, то серед тих, хто визначився (саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів), то 31,8% проголосували б за Володимира Зеленського, 18,9% – за лідера партії “Європейська солідарність”, п’ятого президента Петра Порошенка, 13,3% – за лідера партії “Опозиційна платформа – за життя” Юрія Бойка, 9,8% – за лідера Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” Юлію Тимошенко.

Крім того, 6,8% підтримали б лідера партії “Сила і честь” Ігоря Смешка, 6% – лідера Радикальної партії Олега Ляшка, 4,9% – лідера партії “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка, 2,3% – лідера партії ” опозиційний блок “Олександра Вілкула, інших кандидатів – всього 6,1%.

КМІС проводив опитування методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів з 12 по 16 вересня 2020 р. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, що тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької і Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв’ю.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% – для показників близьких до 25%, 1,4% – для показників близьких до 10%.