Юристи ставлять під сумнів призначення Юрія Турянського т.в.о. голови ЛОДА. Фахівці посилаються на статтю 39 ЗУ «Про державні адміністрації». У ній йдеться про те, що тимчасово виконуючим обов’язки керівника області може стати лише хтось із заступників, і то тільки у випадку відпустки чи хвороби очільника. Як відомо, Ірина Сех здорова і у відпустку не пішла. Згідно з указом Президента від 14.08.2014 року, Ірина Сех звільнена з посади.

«На сьогоднішній день жодної норми закону чи Конституції, чи якогось підзаконного акта, який би дозволяв, фактично, призначати іншу особу, не заступника, т.в.о. голови адміністрації не має. Відповідно, таке призначення і перебування  особи на цій посаді може ставитись під сумнів та в судовому порядку, фактично, може бути визнано неправомірним», – пояснив Назар Олексюк, адвокат.

З приставкою «тимчасово виконувач обов’язків», згідно з законом, працювати можна, але не більше місяця. У даному випадку – до 14 вересня.

Політологи стверджують, що рішення про призначення безпартійного Юрія Турянського новим очільником Львівщини приймали в широкому колі політичних сил. Тоді як голос ВО «Свободи» мав лише дорадчу функцію для Адміністрації Президента.  

 «Петро Порошенко не має своєї фракції у парламенті і для того йому потрібна підтримка тих фракцій, які зараз існують. У цьому контексті ВО «Свобода» висунула свої вимоги. Адже було зрозуміло, що Ірина Сех, яка скомпрометувала себе, тут небажана, потрібна була заміна. Я гадаю, що цей представник уже репрезентує не стільки власне Тягнибока, як, власне, когось іншого», – зазначив Тарас Возняк, політолог.

Джерело: ZIK