Проблема з сміттєзвалищем у Львові є в багатьох аспектах штучно «підігрітою» хорошими піар-менеджерами з Банкової.

Таку думку висловив політтехнолог Олег Постернак, коментуючи візит прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана до Львова, передає Коррупція.Інфо.

«Метою цієї кампанії – проілюструвати образ Андрія Садового, тільки вже не в якості гарного господарника і мера. Цей удар б'є по ньому на всю Україну, адже тема транслюється за допомогою ЗМІ. Він зображується як безгосподарна людина і мер, нездатний вирішити елементарні питання. Але це перший момент – іміджевий. Другий полягає в суто політичній причинф », – впевнений Постернак.

За словами політичного експерта, Гройсман, вибираючи власну стратегію, зупинився на ніші господарника-прагматика. Актуальною сферою, за якою українці активно стежать.

«Звичайно ж, Гройсман буде виглядати як« начальник з Києва », який приїхав і зробив подарунок всім львів'янам: звільнив їх від« сміттєвого меча », – зазначив наш співрозмовник.

У той же час, упевнений Постернак, тема львівського сміття – це відмінний аргумент для супротивників децентралізації. Він продемонстрував, що в деяких випадках органи самоврядування здатні вирішувати злободенні питання, а в інших – ні.

«У Львові є серйозне непорозуміння між обласною та міською владою. Тільки за допомогою втручання прем'єр-міністра, а також інших органів центральної влади можна якось вирішити цю тему. Це демонструє, що ідея децентралізації може обернутися для нас як мінімум техногенною катастрофою », – пояснив Постернак.

У свою чергу кандидат політичних наук Дмитро Гаврилюк підкреслив, що сміття – це проблема всієї України і вирішувати її необхідно було ще «на вчора».

«Вояж Гройсмана – це свого роду початок« великого шляху », адже до виборів президента залишилося, фактично, півтора року. Тепер потрібно демонструвати конкретний результат. Екологічна тематика зараз буде використовуватися нарівні з Донбасом, Кримом », – повідомив Гаврилюк.

Політолог припустив, що президенту України Петру Порошенко не вигідного до кінця вирішувати «сміттєву» проблему, так як її можна буде педалювати в майбутньому. Наприклад, під час президентських виборів, в яких, як відомо, Садовий може взяти найактивнішу участь.

Нагадаємо, сьогодні, 27 січня, Гройсман перебуває з візитом у Львівській області.