Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає покарання для держслужбовців за публічне заперечення окупації Росією частини території України. Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Зокрема, законопроєкт забороняє поширення “національними публічними діячами, органами державної влади та місцевого самоврядування” публічних висловлювань, які містять ознаки визнання законності окупації Російською Федерацією.

Крім цього, нардепи запропонували заборонити участь українських громадських діячів та держпосадовців в урочистостях на території Росії. Крім цього, документ забороняє їм встановлювати зв’язки та будь-яким чином взаємодіяти з “незаконними органами, створеними на тимчасово окупованій території, органами державної влади та місцевого самоврядування Російської Федерації (їх посадовими особами), за винятком окремих випадків”.

“Ці заборони мають на меті дезавуювати вплив агентів інформаційного впливу Російської Федерації на Україну, що мають на меті надалі визнання законності окупації Російською Федерацією частини території України, що стане у підсумку знищенням України як держави”, – йдеться у пояснювальній записці.

Також законопроєкт встановлює заборону на заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, Голокосту і депортації кримських татар у 1944 році відповідно до міжнародних актів ООН.

Парламентарі запропонували передбачити відповідальність за порушення вище вказаних пунктів. Однак, у законопроєкті не уточнено, як саме будуть відповідати держпосадовці та “національні публічні діячі”. Водночас у документі підкреслили, що це буде регулювати інший закон.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді України відхилили у першому читанні законопроєкт 3717 “Про внесення змін до закону України “Про вищу освіту”, який міг узаконити навчання російською для іноземних студентів.