КИЇВ. 9 вересня. Черкаська місцева прокуратура відкрила три кримінальні провадження за фактом зґвалтування 8-річної дитини на території Черкаського району. 

Зазначається, що зловмиснику оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.152 (зґвалтування) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Одночасно встановлено, що матір дівчинки систематично не виконувала обов’язків по догляду за малолітньою донькою та не захистила дитину, не попередила неправомірних посягань, знущань, яких зазнала потерпіла.

Враховуючи викладене, Черкаською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом злісного невиконання матір’ю встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 166 КК України.

Водночас, в ході вивчення стану виконання працівниками органів, що зобов’язані здійснювати нагляд за умовами проживання малолітньої та контролювати ситуацію в сім’ї, своїх службових обов’язків, встановлено, що відповідальними службовими особами не вжито необхідних заходів з метою попередження неправомірних дій щодо дитини.

За вказаним фактом Черкаською місцевою прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.